26
N, Sty
18 New Articles

Ścieżka nad Kamienicą

Jeszcze w tym roku przy ścieżce nad Kamienicą powinno pojawić się nowe miejsce do uprawiania rekreacji. Jest to wiadomość, która ucieszy na pewno każdego, kto mieszka w powiecie Nowy Sącz. Aby rekreacja dla mieszkańców była w pełni możliwa, już wkrótce na działkach, które przylegają do trasy, powstanie turystyczna wiata przystankowa, a do tego w pełni nowoczesna siłownia na świeżym powietrzu. Na miejscu będzie można również zdiagnozować i naprawić swój rower.

XIII Polonez pod Ratuszem

Nowy Sącz ma swoją niepisaną tradycję. W ramach akcji za 100 dni matura sądeccy maturzyści zbierają się każdego roku przed Ratuszem po to, aby zatańczyć przed nim tradycyjnego poloneza. W korowodzie znalazło się kilkaset par, a udział w wydarzeniu wziął sam prezydent Nowego Sącza - Ludomir Handzel. Prezydent wyjawił, iż było to dla niego bardzo ważne przedsięwzięcie i cieszy się z tego, że mógł potowarzyszyć przyszłym maturzystom. Sam również postanowił zatańczyć, nie rozczarowując zebranych maturzystów. Tego typu wydarzenie zostało zorganizowane już po raz trzynasty.

Lasek Falkowski

Władze miasta uzyskały 60 tysięcy euro na rewitalizację Lasku Falkowskiego. Ścieżka przyrodnicza ma się zmienić nie do poznania, ma zostać odtworzona mała architektura leśna a także mają powstać miejsca do wypoczynku, zabawy i rekreacji.

ul. Zdrojowa Nowy Sącz

Interwencje mieszkańców ulicy Zdrojowej przyniosły pozytywny rezultat. Władze Nowego Sącza zrealizowały ich postulat i zamontowały na tej ulicy progi spowalniające. Dzięki nim nie można rozwinąć tutaj nadmiernej prędkości, a życie ludzi stało się bardziej bezpieczne.

Świetlica os. Kilińskiego

W Nowym Sączu przybyła kolejna osiedlowa świetlica. Prezydent Ludomir Handzel i wiceprezydent Magdalena Majka otworzyli nowy obiekt środowiskowy przy ulicy Stolarskiej. W ten sposób mieszkańcy Os. Kilińskiego zyskali miejsce, gdzie będą mogli korzystać z oferty kulturalnej i oświatowej. Będzie się tam również spotykać Zarząd Osiedla. To już piąte miejsce w naszym mieście, w których mieszkańcy otrzymują do dyspozycji wyremontowany i w pełni wyposażony budynek.

Bezpieczne Ferie 2020

Bezpieczne Ferie 2020” to inicjatywa, którą Magdalena Majka, zastępca prezydenta miasta, zaprezentowała podczas konferencji prasowej. W Ratuszu padły propozycje aktywizacji dzieci oraz animacji im czasu wolnego w czasie przerwy zimowej.

Więcej artykułów…

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia