24
Pn, Lut
26 New Articles

Grafika: UM Nowy Sącz - Lokomotywa Griffin - Newag

W Małopolsce wyprodukowano zestaw nowoczesnych elektrycznych lokomotyw Griffin na zamówienie spółki PKP Intercity S.A. Osiem z nich niebawem dotrze do Warszawy. W uroczystej prezentacji zamówienia wzięli udział przedstawiciele miasta oraz reprezentanci Newag S.A. – producentów lokomotyw. Łączna kwota realizacji strategii modernizacji to 7 mld zł.

Grafika: UM Nowy Sącz - Czasowa zmiana organizacji ruchu

Od połowy listopada trwa remont nawierzchni na ul. Kunegundy. Do tej pory obowiązywał tam ruch wahadłowy. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu poinformował o zmianach w organizacji ruchu, które powinny obwiązywać do końca planowanych prac.

Remont ul. Sucharskiego Nowy Sącz

Uwaga kierowcy! Kolejne utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu. Od najbliższego poniedziałku 17 lutego b.r. zamknięta zostanie północna jezdnia ulicy Sucharskiego. W związku z tym Nowy Sącz musi przygotować się na zmianę organizacji ruchu.

ul. Stolarska

Z informacji podanej przez Zarząd Dróg w Nowym Sączu wynika, że ulica Stolarska została zamknięta i komunikat ten obowiązuje do odwołania. Silny wiatr, który od kilku dni daje o sobie znać w całej Polsce, spowodował realne zagrożenie na ul. Stolarskiej w Nowym Sączu.

Grafika: UM Nowy Sącz - Internet na co dzień

W otwartej w ubiegłym miesiącu Świetlicy "Kilińskiego" przy ulicy Stolarskiej odbywają się obecnie szkolenia w ramach projektu "Internet na co dzień", realizowanego przez Urząd Miasta. Szkolenia cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród seniorów, a gościem ostatniego spotkania była zastępca prezydenta Magdalena Majka.

Karta Nowosądeczanina

Pomysł karty dla mieszkańców Nowego Sącza przeszedł najśmielsze oczekiwania włodarzy miasta. Z tego powodu osoby koordynujące projekt na konferencji prasowej tłumaczyły powody jej niedostępności i pomysły na kontynuację projektu. Zastępca prezydenta Andrzej Bochenek nie ukrywał, że konieczne są wyjaśnienia wobec pytań często zadawanych w przestrzeni publicznej.

Skrzyżowanie ulic: Jagiellońska, Grodzka i Kunegundy

Od 12 lutego kierowcy odwiedzający Nowy Sącz oraz jego mieszkańcy muszą liczyć się z kolejnymi niedogodnościami na drogach. W środę 12.02.2020 roku rozpocząć ma się nowy etap przebudowy, którym objęta zostanie ul. Jagiellońska, ul. Grodzka oraz ul. Kunegundy. W związku z tym na skrzyżowaniach wymienionych ulic wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

Więcej artykułów…

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia