60 tys. euro na rewitalizację lasku

Lasek Falkowski

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Władze miasta uzyskały 60 tysięcy euro na rewitalizację Lasku Falkowskiego. Ścieżka przyrodnicza ma się zmienić nie do poznania, ma zostać odtworzona mała architektura leśna a także mają powstać miejsca do wypoczynku, zabawy i rekreacji.

Rewitalizacja Lasku Falkowskiego to duża i ważna inwestycja dla miasta. Zostanie ona sfinansowana dzięki środkom w wysokości 60 tysięcy euro, które Nowy Sącz pozyskał na kompleksowe odnowienie zniszczonej architektury leśnej. Prezydent miasta, Ludomir Handzel, zaznaczał, że zdaje sobie sprawę, że teren jest zaniedbany, jednak krok po kroku zachodzi zmiana, która docelowo ma odtworzyć dawną świetność Lasku Falkowskiego. Ścieżka przyrodnicza ma zostać zrealizowana w tym roku. Projekt jest realizowany wraz ze słowackim partnerem – Vyšné Ružbachy.

Zakres planowanych inwestycji jest bardzo obszerny. Władze zapowiadają montaż lub budowę elementów tzw. małej architektury, a także modernizację oraz wykonanie nowych ławek i stołów dla turystów. Dodatkowo ma powstać obustronna, drewniana balustrada na długości pomostów, a także tablice informacyjne i oznakowania kierunkowe. Władze wskazują, że zostaną zamontowane kosze na śmieci, a skarby i nasypy zostaną umocnione za pomocą drewnianych bali.

Rewitalizacja Lasku Falkowskiego to ważna inwestycja dla miasta i okolic. Przyjemne, atrakcyjne, odnowione miejsce to także większe zainteresowanie turystów tym regionem.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia