Jazzowy koncert „Dziady” High Definition Quartet & Igor Boxx w Nowym Sączu

Jazzowy koncert „Dziady” High Definition Quartet & Igor Boxx

Film i muzyka
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

„Dziady” w wersji jazzowej odbędą się na zakończenie XXV Festiwalu IUBILAEI CANTUS. 19 listopada o 19:00 w MCK Sokół wystąpi przed nami pięć osób w improwizowanym seansie spirytystycznym.

Jazzowy koncert pt. „Dziady” to alternatywne wydarzenie, którego podejmą się 19 listopada o 19:00 High Definition Quartet i Igor Boxx. W sali im. Lucjana Lipińskiego w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu będziemy świadkami unikalnego wydarzenia muzycznej interpretacji II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Współczesny ambient w połączeniu z jezzem i romantycznym kontekstem mickiewiczowskiego dramatu będzie niezwykłym wydarzeniem, na które serdecznie zapraszają organizatorzy koncertu. Koncept interpretacji „Dziadów” w formie jazzowej został stworzony przez Piotra Orzechowskiego, który wystąpi na scenie w roli fortepianisty. Dodatkowo będziemy mogli obserwować Alana Wykpisza grającego na kontrabasie, Mateusza Śliwę na saksofonie, Grzegorza Pałkę na perkusji oraz Igora Boxxa na instrumentach elektronicznych. Koncert został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i odbędzie się w ramach zakończenia XXV Festiwalu IUBILAEI CANTUS.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia