Startuje budżet obywatelski w Nowym Sączu na 2022 rok

Budżet Obywatelski

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Terminy i konkretne kwoty przypadające na poszczególne osiedla - tak wygląda szczegółowy harmonogram przygotowań budżetu obywatelskiego w Nowym Sączu na rok 2022. Obowiązujące informacje zarządzeniem z dnia 16 kwietnia zatwierdził prezydent miasta Ludomir Handzel. Czas na zgłaszanie pomysłów zaczynamy odmierzać od 10 maja.

Do końca maja. Trzy tygodnie na złożenie wniosku

Warto do tego czasu zastanowić się nad najpilniejszymi potrzebami społeczności każdego osiedla. Wnioski będzie można składać przez 3 tygodnie do końca maja. Po wstępnej ocenie i weryfikacji z uwzględnieniem trybu odwoławczego ostateczna lista projektów budżetu obywatelskiego ujrzy światło dzienne 31 sierpnia. Termin głosowania nad propozycjami zgłoszonymi przez mieszkańców Nowego Sącza ustalono na drugą połowę września, tak by do 1 października ogłosić gotowe projekty do realizacji w roku 2022.

Budżet obywatelski. Nowy Sącz dzieli środki na projekty mieszkańców

Jest o co się starać. Nowy Sącz na realizację społecznie użytecznych pomysłów mieszkańców może przeznacza 3 468 500 zł. Do harmonogramu dołączono wykaz maksymalnych szacunkowych kwot przypadających na projekt składany na danym osiedlu. To sumy od 27 221 zł (ul. Kilińskiego) do 258 609 zł (os. Zawada). Budżet obywatelski w Nowym Sączu pozwala na rozdysponowanie części miejskich środków zgodnie z potrzebami i postulatami mieszkańców miasta. Sądeczanie coraz chętniej biorą udział w formule projektów, dlatego możemy liczyć pojawienie się ciekawych wniosków także na przyszły rok.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia