Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

ko_LEKCJA

Muzea i sztuka
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ostatni piątek maja – 29.05.2020 Małopolskie Centrum Kultury w Nowym Sączu zaprasza do Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ na atrakcyjną wystawę „ko_LEKCJA”. Na wystawie będzie można obejrzeć najciekawsze prace nieżyjących artystów pochodzących z Nowego Sącza albo prowadzących w tym mieście życie twórcze. Zbiór prac na wystawie stanowi odzwierciedlenie kondycji twórcze artystów i ich preferencji, które wytworzyły się w nowosądeckiej atmosferze kulturalnej. Artyści tworzący w tym nurcie kierowali się swoistymi motywami, posiadali specyficzne preferencje, które pozwoliły im na zaznaczenie oryginalności w swojej twórczości.

Obrazy, które będzie można zobaczyć na wystawie, pochodzą z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych. Obecna Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ od 10 lat stanowi oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. W Galerii Sokół Nowy Sącz dostępnych jest ponad 400 prac, które składają się na trzy kolekcje: pierwszą - nowosądecką, drugą - malarstwa, rzeźby, rysunku i grafiki oraz trzecią - malarstwa pastelowego. Poprzez zbiory można zaobserwować ewolucję twórczą pokoleń artystów, którzy żyli i tworzyli w okresie 1970-2010.

Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa, podczas oglądania zbiorów należy ściśle przestrzegać reżimu sanitarnego. Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Mogą go Państwo znaleźć na stronie www.mcksokol.p albo nabyć w kasie Galerii BWA SOKÓŁ. Wystawę „ko_LEKCJA” będzie można oglądać od 29 maja do 5 lipca, w każdy dzień tygodnia, oprócz poniedziałku, od godz. 12.00 do 17.00.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia