3 mln dla MPEC w Nowym Sączu

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

MPEC w Nowym Sączu otrzyma 3 mln zł dofinansowania. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wesprze dwa projekty dotyczące budowy kotła na biomasę oraz modernizacji sieci ciepłowniczej. Celem jest troska o czyste powietrze w rejonie Nowego Sącza. Umowy podpisano 7 października.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu w poniedziałek (7 października) podpisało aneks do umów o dofinansowanie projektów: „Budowa kotła na biomasę o mocy nominalnej 7 MW" oraz „Modernizacja sieci ciepłowniczej oraz likwidacja węzła grupowego". Prezydent miasta – Ludomir Handzel – obecny podczas realizacji aneksów do umów, podkreślał, że to bezprecedensowe, historyczne wydarzenie i wyłącznie sześć instytucji w kraju otrzymało tego typu wsparcie finansowe ze strony NFOŚiGW. W Nowym Sączu szykują się zatem duże zmiany, zaś znaczna większość finansów pochodzi z tzw. funduszy zewnętrznych.

Kwota 3 milionów zostanie rozdysponowana na realizację kilku zadań. Ponad 600 tysięcy będzie przeznaczonych na kocioł biomasowy. Pozostałe pieniądze trafią na modernizację sieci ciepłowniczej. Wsparcie finansowe pozwoli na realizację projektów, które mają pozytywnie wpływać na stan środowisko i ulepszać system ciepłowniczy w mieście Nowy Sącz. Zasadniczym celem dofinansowań jest walka o czyste, zdrowe powietrze w mieście i okolicach. Na uroczystość podpisania umów, poza prezydentem miasta, przybyła posłanka na Sejm RP - Anna Paluch oraz Miłosz Treit pełniący funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej MPEC.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia