Dzieci gór opanowały Nowy Sącz

XXVII Święto Dzieci Gór

Instytucje kultury
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Uroczyste przekazanie kluczy do bram Nowego Sącza zapoczątkowało 27. Święto Dzieci Gór, które potrwa przez najbliższy tydzień. Celem wydarzenia, w którym uczestniczy około 400 dzieci, jest integracja różnych kręgów kulturowych i religijnych, w duchu tolerancji, szacunku i otwartości na różnorodność, a także prezentacja bogatych programów artystycznych.

Święto Dzieci Gór zainaugurował Prezydent Ludomir Handzel, symbolicznie przekazując klucze do miasta uczestnikom festiwalu. Kolejnym punktem programu był koncert, który ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, został przeniesiony do Hali MOSiR. Nie zraziło to jednak publiczności, która wypełniła widownię po brzegi i miała okazję zapoznać się z krótkimi programami wszystkich zespołów, biorących udział w wydarzeniu.

Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu to cykliczna impreza, odbywająca się od 1992 roku. Festiwal łączy uczestników z całego świata. W tym roku są to zespoły m. in. z Albanii, Białorusi, Węgier oraz Tajwanu. Szczegółowy program koncertów znajduje się na stronie organizatora www.swietodziecigor.pl.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia