Przyszłość ścieżek rowerowych w Nowym Sączu – konferencja prasowa

Ścieżki rowerowe w Nowym Sączu

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Nowosądeckim Ratuszu, w sali reprezentacyjnej, debatowano nad stanem ścieżek rowerowych w Nowym Sączu. Na chwilę obecną długość tras przeznaczonych do ruchu rowerowego wynosi 33.5 km. Docelowo ta długość ma zostać wydłużona do 80 km, czyli dwuipółkrotnie więcej, niż do tej pory.

To ambitny plan, na temat którego wypowiedział się Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Podkreślił w swojej wypowiedzi, że od ponad roku trwają konsultacje zarówno ze środowiskiem rowerzystów, jak i drogowców. Udało się wypracować rozwiązanie dotyczące rozbudowy sieci ścieżek rowerowych. Wiele zależy od środków finansowych, ale miasto będzie dążyć do zrealizowania tego planu w jak najszybszym czasie. W konferencji prasowej w Ratuszu uczestniczył również Wojciech Molendowicz, prezes Sądeckiego Towarzystwa Cyklistów. Według niego, rozbudowa ścieżek rowerowych w Nowym Sączu jest konieczna i cel ten należy osiągnąć w krótkim czasie. Pan Grzegorz Mirek z GM City Design zaproponował koncepcję rozbudowy tras dla cyklistów. Do końca sierpnia 2021 mieszkańcy Nowego Sącza mają czas na to, żeby przesyłać projekty – swoje propozycje nowych sieci ścieżek rowerowych w mieście. Można je przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W ten sposób mieszkańcy mają istotny wpływ na realizację ważnego dla miasta projektu.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia