Aktualności

Już 27 września o godzinie 12:40 rozpocznie się mecz 5. kolejki I ligi piłkarskiej pomiędzy zespołami ŁKS Łódź oraz Sandecja Nowy Sącz. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będą gospodarze, którzy są na najlepszej drodze do awansu na najwyższy szczebel ligowy w Polsce.

Wizualizacja stadionu Sandecja Nowy Sącz

Piłka nożna

Ogłoszenie przetargu na budowę stadionu w Nowym Sączu stało się faktem. Prezydent Ludomir Handzel w towarzystwie radnego Jakuba Prokopowicza i Krzysztofa Ziai poinformował o tym na briefingu prasowym w sali reprezentacyjnej Ratusza. Pierwszy gwizdek w meczu biało-czarnych na nowym obiekcie rozlegnie się za dwa lata, ale z nową miejską inwestycją wiążą się nie tylko sportowe emocje.

W meczu 34. kolejki (ostatniej) I ligi piłkarskiej Sandecja Nowy Sącz zremisowała na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 0:0. To korzystny wynik dla graczy z Nowego Sącza, którzy mieli już pewne utrzymanie, natomiast gospodarze musieli wygrać, aby móc pozostać na I-ligowych boiskach.

Z okazji wspomnienia Żołnierzy Wyklętych, 1 marca odbędzie się VIII edycja największego biegu pamięci w Polsce. Uroczystości odbędą się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu i potrwają od 7:00 do 14:00. Projekt jest realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja.

12 lipca 2019 roku, prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel spotkał się z kilkoma sportowcami, którzy w ostatnim czasie znacząco wyróżnili się na tle innych zawodników z miasta. Udział w spotkaniu wzięli m.in. kajakarz - Michał Pasiut (wicemistrz Polski), pływak - Filip Mordarski (mistrz Polski) oraz zawodnicy MKS STP - Wojciech Nowak oraz Piotr Sadowy. Sportowcom wręczono specjalne upominki oraz listy gratulacyjne. Dodatkowo prezydent osobiście pogratulował wymienionym zawodnikom.

W miniony weekend, 6 lipca br., Park Sportów Miejskich PUMPTRUCK gościł uczestników Otwartych Mistrzostw Nowego Sącza w siatkówce plażowej, których patronem był Prezydent Ludomir Handzel.

Urząd Miasta Nowego Sącza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ognisko TKKF "Halny", Zarząd Osiedla "Westerplatte", oraz Komisja Społeczno-Wychowawcza ZAB-3 GSM zapraszają na siatkówkę w Nowym Sączu.

Ogłoszenia

Poz. Zespół / Drużyna M Pkt
1. ŁKS Łódź 4 12
2. Bruk-Bet Termalica 4 12
3. Arka Gdynia 3 9
4. Górnik Łęczna 3 9
5. Radomiak 3 9
6. Odra Opole 4 9
7. Chrobry Głogów 4 7
8. Miedź Legnica 4 6
9. Korona Kielce 4 5
10. GKS Tychy 4 5
11. GKS Bełchatów 4 4
12. Zagłębie Sosnowiec 4 3
13. Resovia Rzeszów 4 3
14. Widzew Łódź 4 3
15. Puszcza Niepołomice 3 1
16. Stomil Olsztyn 4 1
17. Sandecja Nowy Sącz 4 0
18. GKS 1962 Jastrzębie 4 0
Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.