"Internet na co dzień" - są jeszcze wolne miejsca

Grafika: UM Nowy Sącz - Internet na co dzień

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W otwartej w ubiegłym miesiącu Świetlicy "Kilińskiego" przy ulicy Stolarskiej odbywają się obecnie szkolenia w ramach projektu "Internet na co dzień", realizowanego przez Urząd Miasta. Szkolenia cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród seniorów, a gościem ostatniego spotkania była zastępca prezydenta Magdalena Majka.

"Internet na co dzień" to cykl szkoleń, których celem jest ułatwienie mieszkańcom Nowego Sącza poruszanie się w wirtualnym świecie. Projekt skierowany jest przede wszystkim do seniorów, dla których korzystanie z komputera i internetu może być znacznym ułatwieniem w codziennym życiu. Obecnie realizowane są dwa z pięciu modułów: "Działam w sieciach społecznościowych" i "Moje transakcje i finanse w sieci". W dalszej kolejności realizowane będą szkolenia o tematyce: "Rodzic w Internecie", "Tworzę własną stronę internetową (blog)" oraz "Kultura w sieci".

Gościem jednego z ostatnich spotkań była zastępca prezydenta Magdalena Majka. Uczestnicy szkolenia chętnie dzielili się swoimi wrażeniami z uczestnictwa w zajęciach, które postrzegają jako interesujące i bardzo przydatne.

Warto zaznaczyć, że wciąż istnieje możliwość wzięcia udziału w szkoleniach, zapisy będą trwały do wyczerpania miejsc. Projekt skierowany jest do mieszkańców Nowego Sącza (w przypadku mieszkańców okolicznych miejscowości wymagane jest oświadczenie, że nie brali wcześniej udziału w analogicznych projektach w innych gminach), którzy ukończyli 25 lat. Dokumenty rekrutacyjne można pobrać ze strony www.nowysacz.pl, a także w biurze projektu w Wydziale Pozyskiwania Funduszy przy ul. Narutowicza 6 oraz w Świetlicy Osiedlowej przy Al Wolności 39A. Szczegółowych informacje na temat szkoleń można uzyskać pod numerami telefonu: 696 032 979 oraz (018) 47 10 010.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. Szczególnie mile widziani są emeryci i osoby w wieku 50+.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia