03
Pt, Kwi
3 Nowe artykuły

Aktualności

Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdrój

Muzea i sztuka

Od 2014 roku w ramach projektu Muzea Otwarte dokonują się prace modernizacyjne, które podnoszą atrakcyjność placówek muzealnych na pograniczu polsko - słowackim. Wszystko po to, by zachęcić turystów do zaplanowania podróży do jednego z niezwykłych miejsc w naszych okolicach. A może całej trasy, dzięki której Nowy Sącz, Szczawnica czy Krynica Morska znajdą się na celowniku osób z Polski i zagranicy, chcących coraz lepiej poznawać nowe zakątki naszego kraju.

Spektakl: "New York New York" - Dorota Chruściel

Muzea i sztuka

W niedzielę 8 marca 2020 roku w Kawiarni Prowincjonalnej (Nowy Sącz, ul. Piastowska 3, róg Pijarskiej) odbędzie się muzyczny spektakl „New York, New York”, w którym usłyszeć można będzie mnóstwo przebojów z czołowych hollywoodzkich produkcji filmowych i musicalowych w interpretacji Doroty Chruściel. Początek koncertu o godzinie 19:00.

Spektakl: Stroiciel Grzebieni

Muzea i sztuka

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel w ramach poniedziałku ze sztuką zaprasza do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl „Stroiciel Grzebieni”, który zaprezentują aktorzy krakowskiego Teatru KTO.

Jazzowy koncert „Dziady” High Definition Quartet & Igor Boxx

Film i muzyka

„Dziady” w wersji jazzowej odbędą się na zakończenie XXV Festiwalu IUBILAEI CANTUS. 19 listopada o 19:00 w MCK Sokół wystąpi przed nami pięć osób w improwizowanym seansie spirytystycznym.

Kino Letnie

Film i muzyka

Od 4 sierpnia 2019 roku w Nowym Sączu rozpoczynają się seanse filmowe z cyklu Kina Letniego. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Ludomir Handzel. Projekcje filmów będą startować o godzinie 20:30 w dwóch miejscach: na Starej Sandecji oraz na Rynku.

Bilety Magiel Festiwal 2019

Film i muzyka

Masz zamiar wybrać się na Magiel Festiwal 2019? Przedsprzedaż właśnie ruszyła.

Grafika: UM Nowy Sącz - Ostatni sprawiedliwi

Literatura

19 lutego 2020 roku w Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu miało miejsce niezwykle wydarzenie kulturalne – promocja książki autorstwa Anny Piątkowskiej i Katarzyny Pruszkowskiej-Sokalli „Ostatni sprawiedliwi. Rozmowy z Polakami, którzy ratowali Żydów podczas drugiej wojny światowej”. W spotkaniu uczestniczyła tylko jedna z Autorek A. Piątkowska oraz bohaterowie książki – Państwo Jarosz (Kazimiera i Józef), którzy wykazali się wielką odwagą w ocaleniu Żydów w okresie II wojny światowej. Jedna z ocalałych Anna Grygiel-Huryn również uczestniczyła w spotkaniu. Rozmowę z zaproszonymi gośćmi przeprowadzili Edyta Danielska i dr Łukasz Połomski.

Męskie czytanie: "Historia filozofii po góralsku"

Literatura

Wziąć się za bary z literaturą - oto wyzwanie dla naprawdę odważnych. Najbliższa okazja już 27 lutego o godz. 19.00 w Teatrze Nowym w Nowym Sączu. Tym razem w cyklu "Męskie czytanie" będzie można usłyszeć "Historię filozofii po góralsku" ks. Józefa Tischnera.

Męskie Czytanie Poezji: Antoni Czechow Opowiadania

Literatura

Antoni Czechow jest niewątpliwie jednym z najwybitniejszych rosyjskich prozaików i dramaturgów. Jego utwory charakteryzują się ostrym spojrzeniem na rzeczywistość oraz uwydatnieniem tragizmu ludzkiej egzystencji oraz były wielokrotnie ekranizowane przez wybitnych reżyserów. Jest uznawany za mistrza krótkiej formy literackiej. 31 stycznia 2020 roku będzie można posłuchać wybranych opowiadań Czechowa w interpretacji aktorów Teatru Nowego w ramach cyklu Męskie czytanie poezji.

Pamiętajcie o ogrodach

Instytucje kultury

Wraz z pierwszymi dniami wiosny w Nowym Sączu już po raz szesnasty odbędzie się Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki Pamiętajcie o Ogrodach. Takie wydarzenia kulturalne Nowy Sącz ma szansę organizować dzięki zaangażowaniu Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, a także licznych sponsorów każdego z koncertów. W dniach 21, 23 oraz 24 marca odbędą się w godzinach wieczornych występy znakomitych artystów sceny jazzowej, Renaty Przemyk z gośćmi, a także Artur Barciś Show. Sala imienia Lucjana Lipińskiego w MCK Sokół jak co roku wypełni się po brzegi, dlatego warto kupić bilety z wyprzedzeniem.

Konferencja w Miejskim Ośrodku Kultury

Instytucje kultury

Kończy się audyt w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, prowadzony przez Wydział Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miasta od października 2019 roku na wniosek prezydenta Ludomira Handzla. W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa, na której przybliżono plany MOK ze szczególnym uwzględnieniem roli nowego festiwalu "Nowosądecka Jesień Teatralna". Przedstawiono również pierwsze wnioski po kontroli w tej instytucji, które ukazują, że jej wszczęcie było w pełni uzasadnione.

Pociąg wolności

Instytucje kultury

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei wraz z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu proponuje podróżnym niesamowitą atrakcję. Już 11.11.19 każdy zainteresowany będzie miał okazję na przejazd parowozem OKz32-2 (model z 1934 roku) oraz wagonami pasażerskimi (pochodzącymi z drugiej połowy lat dwudziestych).

Ogłoszenia

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.