24
Śr, Lip
20 New Articles

Aktualności

Wystawa „Psalmy”

Muzea i sztuka

Dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać wspaniałej wystawy "Psalmy" mamy dobrą wiadomość.

Wystawa „Rozebrane / Do naha”

Muzea i sztuka

Wystawa „Rozebrane / Do naha” realizowana jest na terenie Nowego Sącza do dnia 12 września 2019 roku. Jest to bardzo interesująca kolekcja oleodruków, która pochodzi z Muzeum w Starej Lubowli. Wśród kolekcji znajdują się tak znane dzieła jak: obrazy pielgrzymkowe, m.in. z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wystawa Zofii Mirek „Twórcze lata”

Muzea i sztuka

Darmowa kultura w Nowym Sączu cieszy się coraz większą popularnością. Z tego powodu zdecydowano się na zorganizowanie wystawy utalentowanej Zofii Mirek, która swoimi barwnymi pracami zachwyciła już niejedną osobę.

Bilety Magiel Festiwal 2019

Film i muzyka

Masz zamiar wybrać się na Magiel Festiwal 2019? Przedsprzedaż właśnie ruszyła.

XXVI wieczór artystyczny z cyklu "Pali się fajka nocy…"

Literatura

Na Scenie Poetyckiej, na terenie Nowego Sącza, odbędzie się wieczorek artystyczny pod nazwą "Pali się fajka nocy...". Wydarzenie zaplanowano na 14 lipca 2019 roku, przy Miejskim Ośrodku Kultury.

XXVII Święto Dzieci Gór

Instytucje kultury

Uroczyste przekazanie kluczy do bram Nowego Sącza zapoczątkowało 27. Święto Dzieci Gór, które potrwa przez najbliższy tydzień. Celem wydarzenia, w którym uczestniczy około 400 dzieci, jest integracja różnych kręgów kulturowych i religijnych, w duchu tolerancji, szacunku i otwartości na różnorodność, a także prezentacja bogatych programów artystycznych.

XXVII Święto Dzieci Gór

Instytucje kultury

Święto Dzieci Gór to niecodzienne wydarzenie folklorystyczne. O jego wyjątkowości świadczy przede wszystkim to, że organizowany jest dla dzieci. Już w najbliższą niedzielę (21.07.2019r.) odbędzie się ono po raz kolejny w Nowym Sączu, a uczestnikami będą zarówno polskie, jak i zagraniczne zespoły folklorystyczne. Celem wydarzenia jest wzajemna integracja już od najmłodszych lat, a także wspólne poznawanie różnic kulturowych poszczególnych mniejszości etnicznych z całego świata. Impreza zorganizowana zostanie dla około 500 dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

Jarmark Św. Małgorzaty

Instytucje kultury

13-14 lipca 2019 roku w Nowym Sączu odbędzie się Średniowieczny Jarmark Św. Małgorzaty, którego organizatorami są Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Miasto Nowy Sącz oraz Bazylika Św. Małgorzaty.

Ogłoszenia

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.