Będzie w końcu nowy chodnik!

remont chodnika ul. Młyńska

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Niebawem rozpocznie się remont zniszczonego chodnika między Młyńską a Cmentarzem Komunalnym. Obecnie przejście jest niebezpieczne dla pieszych i ogranicza ruch osób z niepełnosprawnościami.

Apel radnego – Krzysztofa Ziaja – nie pozostanie bez echa. Już niebawem mają się rozpocząć pracę nad remontem chodnika między ulicą Młyńską a Cmentarzem Komunalnym w Nowym Sączu. Odcinek ten jest niebezpieczny dla ruchu pieszych, a tym bardziej dla osób na wózkach inwalidzkich, o kulach czy posiadających inne problemy z poruszaniem się. Jazda na rowerze bądź rolkach również jest obecnie niemal możliwa. Prezydent miasta – Ludomir Handzel – podkreślał, że „przez kilkadziesiąt lat nikt nie zadbał o chodnik łączący ulice Młyńską z naszym Cmentarzem Komunalnym”. Prezydent dodał również, że to miejsce musi stać się w końcu bezpieczne.

Poza stworzeniem wygodnego chodnika, planowana jest także realizacja podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki temu miasto chce się otworzyć na osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia