Listopadowe spotkanie z "Weselem" na scenie kameralnej

Męskie Czytanie Poezji

Literatura
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Prawdziwą literaturę poznajemy po tym, czy da się ją odczytać po latach. Od napisania dramatu Wyspiańskiego niedługo minie 120 lat, a wciąż możemy w nim znaleźć obrazy i dialogi pasujące do współczesności. Będziemy mogli przekonać się o tym w niezwykłych okolicznościach - 29 listopada o godz. 19.00 w Teatrze Nowym rozpocznie się kolejne Męskie Czytanie Poezji, tym razem z "Weselem" w roli głównej.

Teatr. Nowy Sącz. "A to Polska właśnie..."

Na scenie kameralnej przy ul. Jagiellońskiej 36 usłyszymy najbardziej zapadające w pamięć dialogi Czepca, Poety, Pana Młodego i innych postaci z bronowickiej chaty. Mimo upływu czasu teatr i fragmenty narodowego arcydramatu wciąż mogą nam wiele powiedzieć o polskiej duszy i kondycji współczesnego społeczeństwa. Zresztą niezależnie od epoki wzniosłe hasła inteligencji i chłopska porywczość wyglądają całkiem znajomo, choć już inaczej przebiegają linie podziału.

Czytanie poezji - można się w niej przejrzeć jak w lustrze

W Nowym Sączu zabrzmią szczególnie wyraziście dzięki interpretacji aktorów z Teatru Nowego. Czy spełnią rolę zwierciadła, w którym będzie można dostrzec cały zestaw naszych narodowych zalet i przywar? Dzięki mistrzowskiej literaturze, w niebanalnej oprawie muzycznej, przy nastrojowym aromacie kawy, będzie można po męsku skonfrontować się z sensem ponadczasowych cytatów z "Wesela".

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia