Jesień ze słowami św. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Konkurs Sztuki Słowa Żywego i Pisanego

Instytucje kultury
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W roku setnej rocznicy urodzin św. Jan Pawła II czeka nas jeszcze wiele wydarzeń poświęconych jego osobie. Najważniejsze z nich są skierowane do młodzieży, która w czasie apostolskiej posługi była tak bliska sercu Papieża-Polaka. Jedno z nich, przeznaczone dla uzdolnionych młodych ludzi z całego regionu, organizuje Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Zostawił po sobie wiele pamiętnych słów: homilii, encyklik, wspomnień, poezji. To słowo wciąż inspiruje, dlatego w ogłoszonym przez Sejm i Senat RP Roku Świętego Jana Pawła II nie może zabraknąć czegoś dla artystycznych dusz. Konkurs Sztuki Słowa Żywego i Pisanego "... od serca człowieka ku Nieskończonemu" odbędzie się w trzech kategoriach: poetyckiej, recytatorskiej i poezji śpiewanej. Jesienią młodzi uczestnicy spotkają się na warsztatach tematycznych i zmierzą się w konkursie, którego pokłosiem będzie uroczysty koncert z zaproszonymi gośćmi.

Współczesna inspiracja największym z Polaków

Poznawanie wielkiego dziedzictwa św. Jana Pawła II to szczególny przywilej i zadanie, dlatego organizatorzy liczą na liczny udział dzieci i młodzieży z całej Małopolski. Nowy Sącz w dniach konkursu stanie się miejscem bliskim Patronowi dzięki sztuce, która w jego życiu zawsze zajmowała ważne miejsce. Dzięki niej pragnął poznawać boskie i ludzkie tajemnice, które teraz kolejne pokolenie może zgłębiać także dzięki jego słowom. MCK SOKÓŁ Nowy Sącz zaprasza do przesyłania zgłoszeń terminie do 25 września 2020 r.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia