1000 białych krokusów zakwitnie w przyszłym roku pod Zamkiem

Sadzenie krokusów pod zamkiem w Nowym Sączu

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W słoneczny wtorek 15. października odbyła się wcześniej zapowiadana akcja sadzenia 1000 krokusów pod nowosądeckim Zamkiem. Do działania dzieci pierwszokomunijne zaprosił prezydent miasta Ludomir Handzel. Na wiosnę przyszłego roku Zamek w Nowym Sączu zyska nową ozdobę w postaci białego serca z kwitnących krokusów na skarpie pod ruinami.

Sadzenie 1000 krokusów pod nowosądeckim Zamkiem ma być symbolem radości sądeckich dzieci. Nowy Sącz dzięki inicjatywie prezydenta zyskał nowy symbol, już teraz odznaczający się przy wjeździe do centrum miasta od strony nowego mostu heleńskiego. Dzieci sadziły krokusy z prezydentem oraz panią wiceprezydent Magdaleną Majką. W akcji uczestniczyli także dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania pani Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Inwestycji pani Marta Poremba oraz dyrektor Wydziału Komunalnej Obsługi Miasta pan Jan Kupczak.

Prezydent podziękował dzieciom za przybycie oraz danie życia pięknym kwiatom, które sadzą, ozdabiając zamek w Nowym Sączu. Wspomniał też, że to do dzieci należy przyszłość. Po akcji sadzenia każde z dzieci otrzymało słodki upominek i możliwość uściśnięcia ręki prezydenta miasta Nowy Sącz.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia