Niebawem rozpoczną się prace przy budowie centrum przesiadkowego

Dworzec przesiadkowy przy Bulwarze Narwiku

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W okolicach Bulwaru Narwik niebawem rozpoczną się prace budowlane, których efektem będzie powstanie dworca przesiadkowego. To inwestycja, której potrzebuje Nowy Sącz oraz jego mieszkańcy, z uwagi na wciąż rosnące potrzeby komunikacyjne.

Nowy Sącz znany jest z wielu innowacyjnych pomysłów. Jednym z nich ma być wspomniany dworzec przesiadkowy o oryginalnej nazwie „Kiss and Ride”. Właśnie tu mają być przekierowywane wszystkie autobusy oraz busy podmiejskie. Tu pasażerowie będą mieli okazję przesiąść się do jednego z kilku zakupionych w ostatnim czasie autobusów ekologicznych obsługiwanych przez MPK. Prezydent miasta Ludomir Handzel podkreślił: Chcę, żeby po centrum miasta przemieszczały się autobusy z normą Euro 6. To oczywiście ochrona przyrody, ochrona naszego powietrza, ale także podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców Nowego Sącza.

Budowa dworca przesiadkowego jest kolejnym krokiem do wcielenia tego planu w życie. Na dworcu mieścić mają się nowoczesna kasa biletowa, poczekalnia oraz toalet, które zapewnią podróżującym komfort.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia