08
Śr, Kwi
3 Nowe artykuły

Pamiętajcie o ogrodach

Wraz z pierwszymi dniami wiosny w Nowym Sączu już po raz szesnasty odbędzie się Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki Pamiętajcie o Ogrodach. Takie wydarzenia kulturalne Nowy Sącz ma szansę organizować dzięki zaangażowaniu Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, a także licznych sponsorów każdego z koncertów. W dniach 21, 23 oraz 24 marca odbędą się w godzinach wieczornych występy znakomitych artystów sceny jazzowej, Renaty Przemyk z gośćmi, a także Artur Barciś Show. Sala imienia Lucjana Lipińskiego w MCK Sokół jak co roku wypełni się po brzegi, dlatego warto kupić bilety z wyprzedzeniem.

Konferencja w Miejskim Ośrodku Kultury

Kończy się audyt w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, prowadzony przez Wydział Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miasta od października 2019 roku na wniosek prezydenta Ludomira Handzla. W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa, na której przybliżono plany MOK ze szczególnym uwzględnieniem roli nowego festiwalu "Nowosądecka Jesień Teatralna". Przedstawiono również pierwsze wnioski po kontroli w tej instytucji, które ukazują, że jej wszczęcie było w pełni uzasadnione.

XIII Sądecki Jarmark Anielski

XIII Sądecki Jarmark Anielski odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia 2019 roku. Wydarzenie to swoim patronatem objął prezydent Nowego Sącza - Ludomir Handzel. Na rynku spotkają się twórcy ludowi, rękodzieł, kolekcjonerzy, czy też miłośnicy sztuki.

Pociąg wolności

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei wraz z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu proponuje podróżnym niesamowitą atrakcję. Już 11.11.19 każdy zainteresowany będzie miał okazję na przejazd parowozem OKz32-2 (model z 1934 roku) oraz wagonami pasażerskimi (pochodzącymi z drugiej połowy lat dwudziestych).

XXVII Święto Dzieci Gór

Uroczyste przekazanie kluczy do bram Nowego Sącza zapoczątkowało 27. Święto Dzieci Gór, które potrwa przez najbliższy tydzień. Celem wydarzenia, w którym uczestniczy około 400 dzieci, jest integracja różnych kręgów kulturowych i religijnych, w duchu tolerancji, szacunku i otwartości na różnorodność, a także prezentacja bogatych programów artystycznych.

Piknik patriotyczny w Miasteczku Galicyjskim

Piknik Patriotyczny w Nowym Sączu zaplanowano na 15 sierpnia 2019 roku, kiedy to swoje święto będzie obchodzić Wojsko Polskie. Miejscem spotkania będzie Miasteczko Galicyjskie, do którego mogą udać się okoliczni mieszkańcy oraz turyści z różnych stron świata. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00, natomiast oficjalny patronat nad nim objął prezydent Nowego Sącza - Ludomir Handzel.

XXVII Święto Dzieci Gór

Święto Dzieci Gór to niecodzienne wydarzenie folklorystyczne. O jego wyjątkowości świadczy przede wszystkim to, że organizowany jest dla dzieci. Już w najbliższą niedzielę (21.07.2019r.) odbędzie się ono po raz kolejny w Nowym Sączu, a uczestnikami będą zarówno polskie, jak i zagraniczne zespoły folklorystyczne. Celem wydarzenia jest wzajemna integracja już od najmłodszych lat, a także wspólne poznawanie różnic kulturowych poszczególnych mniejszości etnicznych z całego świata. Impreza zorganizowana zostanie dla około 500 dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

Wielki Dzień Pszczół na Sądecczyźnie

Wielki Dzień Pszczół na Sądecczyźnie zbliża się wielkimi krokami, ponieważ wydarzenie to będzie miało miejsce już 8 sierpnia 2019 roku. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, w taki oto sposób honorowany będzie Dzień Pszczół w Nowym Sączu. Wystarczy udać się do Muzeum Pszczelarskiego w Stróżach lub też Muzeum Okręgowego na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego.

Jarmark Św. Małgorzaty

13-14 lipca 2019 roku w Nowym Sączu odbędzie się Średniowieczny Jarmark Św. Małgorzaty, którego organizatorami są Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Miasto Nowy Sącz oraz Bazylika Św. Małgorzaty.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia