04
So, Lip
10 Nowe artykuły

Muzeum Pienińskie w Szlachtowej po epidemii koronawirusa ponownie można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 17.30, przy czym ostatnie wejście na ekspozycję jest pół godziny przed zamknięciem. Tuż przy muzeum znajduje się bezpłatny parking, na którym można zaparkować auto. Bilety normalne w cenie 8 zł, ulgowe – 6 zł. Usługa z przewodniczką w kwocie 30 zł została wstrzymana ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Muzeum czynne jest od wtorku do soboty w godz. od 10.00 do 13.00 i od 14.00 do 17.00. W niedzielę Muzeum Nikifora czynne jest krócej, od 10.00 do 15.00. Przypominamy, że ostatnie wejście na ekspozycję ma miejsce 30 min. przed zamknięciem muzeum. Niedziela jest dniem wolnym od opłat za wstęp. Ceny biletów: 14 zł – normalny, 10 zł – ulgowy, 8 zł – dla organizowanych grup dzieci i młodzieży, które liczą co najmniej 15 osób. Za bilety można zapłacić kartą kredytową albo debetową.

Wraz z pierwszymi dniami wiosny w Nowym Sączu już po raz szesnasty odbędzie się Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki Pamiętajcie o Ogrodach. Takie wydarzenia kulturalne Nowy Sącz ma szansę organizować dzięki zaangażowaniu Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, a także licznych sponsorów każdego z koncertów. W dniach 21, 23 oraz 24 marca odbędą się w godzinach wieczornych występy znakomitych artystów sceny jazzowej, Renaty Przemyk z gośćmi, a także Artur Barciś Show. Sala imienia Lucjana Lipińskiego w MCK Sokół jak co roku wypełni się po brzegi, dlatego warto kupić bilety z wyprzedzeniem.

W roku setnej rocznicy urodzin św. Jan Pawła II czeka nas jeszcze wiele wydarzeń poświęconych jego osobie. Najważniejsze z nich są skierowane do młodzieży, która w czasie apostolskiej posługi była tak bliska sercu Papieża-Polaka. Jedno z nich, przeznaczone dla uzdolnionych młodych ludzi z całego regionu, organizuje Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Kończy się audyt w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, prowadzony przez Wydział Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miasta od października 2019 roku na wniosek prezydenta Ludomira Handzla. W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa, na której przybliżono plany MOK ze szczególnym uwzględnieniem roli nowego festiwalu "Nowosądecka Jesień Teatralna". Przedstawiono również pierwsze wnioski po kontroli w tej instytucji, które ukazują, że jej wszczęcie było w pełni uzasadnione.

Więcej artykułów…

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia