Już w październiku odbędzie się długo wyczekiwana i zapowiadana Sądecka Jesień Kulturalna. Nowy Sącz kocha tego typu inicjatywy, dlatego mimo obostrzeń związanych z koronawirusem, organizatorzy spodziewają się dużego zainteresowania. Zgodnie z zapowiedzią, wydarzenie odbędzie się w dniach 4 - 25 października.

Muzeum czynne jest od wtorku do soboty w godz. od 10.00 do 13.00 i od 14.00 do 17.00. W niedzielę Muzeum Nikifora czynne jest krócej, od 10.00 do 15.00. Przypominamy, że ostatnie wejście na ekspozycję ma miejsce 30 min. przed zamknięciem muzeum. Niedziela jest dniem wolnym od opłat za wstęp. Ceny biletów: 14 zł – normalny, 10 zł – ulgowy, 8 zł – dla organizowanych grup dzieci i młodzieży, które liczą co najmniej 15 osób. Za bilety można zapłacić kartą kredytową albo debetową.

Muzeum Pienińskie w Szlachtowej po epidemii koronawirusa ponownie można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 17.30, przy czym ostatnie wejście na ekspozycję jest pół godziny przed zamknięciem. Tuż przy muzeum znajduje się bezpłatny parking, na którym można zaparkować auto. Bilety normalne w cenie 8 zł, ulgowe – 6 zł. Usługa z przewodniczką w kwocie 30 zł została wstrzymana ze względu na sytuację epidemiologiczną.

W roku setnej rocznicy urodzin św. Jan Pawła II czeka nas jeszcze wiele wydarzeń poświęconych jego osobie. Najważniejsze z nich są skierowane do młodzieży, która w czasie apostolskiej posługi była tak bliska sercu Papieża-Polaka. Jedno z nich, przeznaczone dla uzdolnionych młodych ludzi z całego regionu, organizuje Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Więcej artykułów…

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia