Konferencja prasowa dotycząca prac archeologicznych na Nowosądeckim Rynku

Plany stworzenia podziemnego muzeum

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniu 23 lutego 2021 roku odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli zastępca prezydenta Artur Bochenek oraz prezesa Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego pan Jarosław Suwała. Briefing prasowy poświęcony był pracom archeologicznym na płycie rynku w Nowym Sączu.

Przedstawiono i omówiono wszystkie szczegóły dotyczące przeprowadzonych prac, łącznie z planem wykopalisk. Uczestnicy konferencji odnieśli się do wiadomości medialnych związanych z decyzją Małopolskiego Konserwatora Zabytków. Jarosław Suwała Prezes SARR wspomniał o planie na zorganizowanie podziemnego muzeum w Nowym Sączu. W trakcie rozmów ustalono, że dokumentacja archeologiczna będzie pomocna w stworzeniu muzeum w Nowym Sączu podobnego do Sukiennic w Krakowie. Rozważa się trzy koncepcje. Koszt pierwszej, najdroższej, to ok. 6 mln zł. Ta koncepcja poza podziemnym muzeum przewiduje stworzenie również ścieżki dydaktycznej, która biegłaby pod płytą Nowosądeckiego Rynku. W spotkaniu z mediami wzięli także udział Bartłomiej Urbański (archeolog), Grzegorz Olszewski z Zarządu Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Sączu oraz Jarosław Jakubowski, który jest red. naczelnym znanego Rocznika Sądeckiego.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia