Męskie czytanie: "Historia filozofii po góralsku"

Męskie czytanie: "Historia filozofii po góralsku"

Literatura
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wziąć się za bary z literaturą - oto wyzwanie dla naprawdę odważnych. Najbliższa okazja już 27 lutego o godz. 19.00 w Teatrze Nowym w Nowym Sączu. Tym razem w cyklu "Męskie czytanie" będzie można usłyszeć "Historię filozofii po góralsku" ks. Józefa Tischnera.

W ramach tych cyklicznych spotkań Teatr Nowy zapraszał Nowy Sącz do wysłuchania fragmentów "Dziennika pisanego nocą" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego czy "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Obecny rok rozpoczyna równie wyjątkowy tekst. "Historia filozofii po góralsku" to najbardziej niezwykłe kompendium królowej nauk, przedstawione przez ks. Tischnera za pomocą ognistej góralskiej gwary. Żywe słowo zaciekawia, góralski humor bawi, ale na końcu pozostają najważniejsze pytania stawiane przez myślicieli wszystkich epok.

Męskie czytanie. Nowy Sącz ma pomysł na teatr i przygodę z literaturą

Dla potrzeb tego niezwykłego wykładu bohaterowie ukrywają się pod imionami najprawdziwszych podhalańskich górali. Dzięki temu słowa świetnie prezentują się na deskach sceny, zyskując na sile wyrazu i zainteresowaniu widzów. Na pewno spotykają się z dużo większą uwagą laików niż podczas lektury dział z zakresu historii filozofii. Męskie czytanie to znakomita okazja, by ją poznać, zwłaszcza że Teatr Nowy będzie gościł tego wieczoru Jerzego Trelę, aktora od lat związanego z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Słowu mówionemu będzie towarzyszyć klimatyczna muzyka w wykonaniu Kapeli Góralskiej Ciupaga.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia