Peregrinus na nowosądeckim rynku

Teatr KTO „Peregrinus"

Muzea i sztuka
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

4 października 2020 roku na nowosądeckim rynku mieszkańcy miasta oraz osoby spoza Nowego Sącza będą mieć okazję uczestniczyć w wielkim wydarzeniu kulturalnym. Przed publicznością wystąpi teatr KTO prezentując wędrowny spektakl Peregrinus.

Spektakl uliczny Peregrinus, to inspirowane twórczością poetycką T.S. Eliota przedstawienie wędrowne. Ukazany jest w nim zaledwie jeden dzień z życia bohatera, Everymana – zwykłego człowieka żyjącego w XXI wieku. Jego życie koncentruje się na pracy w domu i korporacji oraz na zawieszeniu pomiędzy tymi dwoma miejscami jego bytowania. Droga przez życie jednocześnie jest drogą do pracy, odartą z jakiejkolwiek duchowości, piękna, czy miłości. Jest peregrynacją w poszukiwaniu sensu istnienia, która jest pracą mozolną i na stałe przypisaną do codzienności. Świat ten jawi się jako miejsce przepełnione groteską, smutkiem i przerażeniem.

Widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu niezwykłym. Prezentowane było ono w wielu miejscach, począwszy od Wielkiej Brytanii, poprzez Francję, Gruzję, na Chinach i Iranie kończąc.

Na przedstawienie zaprasza prezydent miasta Nowy Sącz Ludomir Handzel, dla którego kultura w Nowym Sączu to jedna z priorytetowych kwestii.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia