Spektakl: „Shirley Valentine” – już 6 marca w Nowym Sączu

Spektakl: Shirley Valentine

Muzea i sztuka
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kultowy i wręcz legendarny spektakl teatralny autorstwa Willy’ego Russela. Jako fryzjer dokładnie przysłuchiwał się kobietom, które zwierzały mu się podczas, gdy układał im fryzury. W trakcie tej pracy udało mu się bliżej poznać kobiety, co kryje się w ich duszach – jakie pragnienia, tęsknoty i marzenia. Świetna rola Anny Kadulskiej, aktorki Teatru Śląskiego, uhonorowanej wiele razy nagrodami teatralnymi.

Sztuka Shirley Valentine opowiada historię pewnej kobiety, która na co dzień pełni rolę przysłowiowej kury domowej. Jej głównym zajęciem jest gotowanie mężowi jaj sadzonych z kartoflami. Nie ma się komu zwierzyć ze swoich przeżyć. Zwierza się jedynie ścianie kuchennej. Shirley zrezygnowała ze swoich marzeń dla prowadzenia domu i gotowania mężowi. Punktem kulminacyjnym jest zaproszenie od koleżanki na 2-tygodniowy urlop do Grecji. Propozycja jest wspaniała, ale czy możliwa do zrealizowania przez bohaterkę spektaklu? Czy Shirley wyjedzie? Czy mąż nie będzie miał nic przeciwko? Czy spełnią się marzenia Shirley? Doskonała gra aktorska Anny Kadulskiej, wspaniała i dopracowana w najmniejszych detalach scenografia – autentyczna angielska kuchnia, grecka plaża i zapach sadzonego jaja z ziemniakami, to wszystko zapewnia doskonałą zabawę. Spektakl 6 marca 2021 r. w Sali Widowiskowej MOK. Spektakl wyreżyserowany przez Piotra Wiśniewskiego jest ważnym wydarzeniem w życiu kulturalnym Nowego Sącza.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia