MCK Sokół zaprasza na XVI Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki PAMIĘTAJCIE O OGRODACH

Pamiętajcie o ogrodach

Instytucje kultury
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wraz z pierwszymi dniami wiosny w Nowym Sączu już po raz szesnasty odbędzie się Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki Pamiętajcie o Ogrodach. Takie wydarzenia kulturalne Nowy Sącz ma szansę organizować dzięki zaangażowaniu Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, a także licznych sponsorów każdego z koncertów. W dniach 21, 23 oraz 24 marca odbędą się w godzinach wieczornych występy znakomitych artystów sceny jazzowej, Renaty Przemyk z gośćmi, a także Artur Barciś Show. Sala imienia Lucjana Lipińskiego w MCK Sokół jak co roku wypełni się po brzegi, dlatego warto kupić bilety z wyprzedzeniem.

Na wzór manifestu Kofty "Pamiętajcie o Ogrodach" kultura Nowy Sącz już kilkanaście lat temu wzbogaciła się w cykliczne wydarzenie. Co roku gości ono znakomitych artystów, którzy w wyjątkowy sposób wzbogacają scenę muzyczną miasta. Piosenki niosące ze sobą myśli, emocje i przeżycia porywają widzów i wprowadzają w często nostalgiczny, pełen rozmyślań nastrój, a czasem bawią i uczą. W tym roku w kolejnych dniach sądeckiego festiwalu zaplanowano:

  1. Koncert Tribute to Komeda 21. marca, godzina 19. Hołd dla wybitnego kompozytora, który nie tylko tworzył muzykę filmową, ale również uznawany jest za prekursora jazzu. Mistrzowie tego gatunku - Agnieszka Wilczyńska, Andrzej Jagodziński Trio, Robert Majewski oraz Henryk Miśkiewicz stworzyli porywający program z najbardziej znanymi utworami Krzysztofa Komedy - Bez jutra nie da się żyćBossanova nr 1Każdy szafę ma, Nie jest źle, Rosemary's Baby, czy Samotne wyspy serc. Warto zaznaczyć, że słowa do tych kompozycji napisali między innymi znakomici Wojciech Młynarski i Agnieszka Osiecka.
  2. Występ Renaty Przemyk ze specjalnym udziałem Johna Portera, Leski oraz Buslav 23. marca, godzina 19. Z racji obchodzenia przez artystkę trzydziestolecia działalności na scenie muzycznej, wydaje ona jubileuszową płytę. To na niej znajdą się nowe aranżacje najlepszych i najbardziej znanych utworów. Zaskakujące duety z wyjątkowymi Mężczyznami zagoszczą również na scenie w Nowym Sączu.
  3. how Artura Barcisia, 24. marca, godzina 19. Zabawna i ciepła opowieść o życiu artysty snuta w bezpośrednim kontakcie z publicznością. Opowieść o wpadkach, zaproszenie za kulisy, tajniki codzienności. Doświadczony aktor w mistrzowski sposób, w akompaniamencie instrumentów muzycznych przeplata swój występ piosenkami.

Bilety na wszystkie wydarzenia, jakie obejmuje ten wiosenny festiwal Nowy Sącz, będzie można nabyć od 3. marca w kasie MCK Sokół oraz w sprzedaży internetowej na stronie www.mcksokol.pl. Ceny od 35 PLN.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia