Niezwykła podróż do przeszłości!

Pociąg wolności

Instytucje kultury
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei wraz z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu proponuje podróżnym niesamowitą atrakcję. Już 11.11.19 każdy zainteresowany będzie miał okazję na przejazd parowozem OKz32-2 (model z 1934 roku) oraz wagonami pasażerskimi (pochodzącymi z drugiej połowy lat dwudziestych).

Pociąg Wolności przejedzie ponad 130-letnią trasą Chabówka - Nowy Sącz. Podróżni mogą liczyć na niezwykłe atrakcje. Odpowiedni klimat zapewnią ludzie z Grupy Rekonstrukcji Historycznych Towarzystwa Historycznego, którzy będą ubrani w uniformy żołnierzy walczących o niepodległość na tym obszarze. Na ich czele stanie sam brygadier Józef Piłsudski.

Nie są to jednak jedyne szykowane wydarzenia. Nowy Sącz oferuje uczestnikom przekąski, które zazwyczaj spożywali wojskowi. Podczas całej podróży obecni będą śpiewać liczne pieśni patriotyczne, które zakończone zostaną "Mazurkiem Dąbrowskiego". Żeby wziąć udział w tych atrakcjach, należy zarezerwować wcześniej bilet.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia