Co skrywa płyta Rynku w Nowym Sączu?

Co skrywa płyta Rynku w Nowym Sączu?

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kolejne interesujące doniesienia dotyczące wykopalisk pod nowosądecką płytą Rynku Starego Miasta. Tym razem archeolodzy, którzy prowadzą na miejscu wykopaliska, odkryli interesujące budowle. Zdaniem specjalistów są to budynki pochodzące z okresu renesansowej przebudowy Ratusza. Brakuje jednak zgody co do charakteru owych znalezisk. Część archeologów optuje bowiem za tym, iż odkryto tzw. dół złoczyńców, część zaś stawia na część sieci wodociągowej, która pochodzić miałaby z XVI wieku. Niezależnie od tego, co odkryto, to znalezisko w Nowym Sączu jest ewenementem na skalę ogólnopolską.

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, na miejscu prac archeologicznych z dumą prezentował wykopane przez specjalistów cegły pochodzące z odkrytej konstrukcji. Jak powiedział prezydent, tego typu prace to doskonała lekcja historii dla wszystkich nowosądeczan, a szczególnie dla młodzieży zamieszkującej Nowy Sącz. Ta ciekawa konstrukcja zostanie z pewnością dokładnie zbadana, odkrywając nie tylko przed mieszkańcami miasta, ciekawe wątki historii.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia