Komunikat prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla – most na rzece Kamienica w ciągu ul. Kamiennej

Most nad Kamienicą / Jamnica

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

6 lipca b.r. w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się spotkanie dotyczące przeprawy mostowej na Nowosądeckiej rzece Kamienica. Prezydentowi towarzyszył wójt Kamionki pan Andrzej Stanek.

Ludomir Handzel wspomniało tym, jak doszło do uszkodzenia mostu w listopadzie 2019 roku. Most został zabezpieczony na pewien czas, aby umożliwić ruch drogowy. Jednak szczegółowa ekspertyza i analiza nadzoru budowlanego wykazała, że mostu nie da się uratować, wszelkie naprawy nie przyniosą oczekiwanego rezultatu. Ponadto wysoki stan wody, jaki odnotowano w czerwcu b.r. spowodował kolejne uszkodzenia w moście. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Sącza i wszystkich użytkowników zapadła decyzja o zamknięciu ruchu na moście. W lutym 2020 odbył się przetarg na wykonanie nowego mostu na rzece Kamienica. Rozpoczęcie prac będzie poprzedzone wybudowaniem mostu tymczasowego, który na okres budowy nowego mostu będzie służył mieszkańcom Nowego Sącza. Nie uda się jednak pozyskać środków na budowę nowego mostu w tym roku – jak wynika z komunikatu otrzymanego od Pana Wojewody. Ma to związek z epidemią koronawirusa. W związku z tym istnieje konieczność zabezpieczenia mostu własnymi siłami. Przygotowywany jest wniosek do Wojska Polskiego z zapytaniem, czy możliwe jest wykonanie przeprawy tymczasowej na rzece Kamienica. Miasto podejmuje równoległe działania w kierunku znalezienia alternatywnego rozwiązania. Dalsze rozmowy i pozyskane środki zdecydują o tym, jak szybko uda się rozwiązać problem z mostem w ciągu ul. Kamiennej. Wielkie podziękowania dla posła RP Edwarda Siarki, który uczestniczył w spotkaniu w Krakowie i wspiera działania na rzecz nowego mostu w Nowym Sączu.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia