Już niebawem powstanie centrum wypoczynkowo-rekreacyjne przy ulicy Ogrodowej

siłownia pod chmurką ul. ogrodowa

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nowy Sącz, konkretnie ulica Ogrodowa, już niebawem wzbogaci się o nowe centrum wypoczynkowo-rekreacyjne. Na Osiedlu Wólki trwają bowiem prace budowlane, z których efektów korzystać będą mogli mieszkańcy osiedla oraz liczni w mieście rowerzyści.

Do powstania centrum rekreacyjnego niezbędne było uporządkowanie okolicznych terenów. Część urządzeń została już zamontowana. Montaż pozostałych następować będzie stopniowo i zgodnie z planem.

Nad realizacją czuwa prezydent miasta Ludomir Handzel, który wraz z radnym Jakubem Prokopowiczem skontrolował teren inwestycji, oceniając postępy w pracach budowlanych. Jak sam podkreślił, jest to wyjątkowo ważna inwestycja, która powstała na wniosek samych mieszkańców. Przyszłe centrum rekreacji i wypoczynku posłuży wszystkim aktywnym osobom, których nie brakuje w Nowym Sączu. Dane będzie im korzystać nie tylko ze ścieżki rowerowej, ale i siłowni pod chmurką. Co istotne, centrum rekreacyjno-wypoczynkowe posiadać będzie stanowisko dla osób niepełnosprawnych. To duża innowacja, która ma na celu aktywizację osób niepełnosprawnych oraz zniesienie barier architektonicznych. Podczas wizyty na placu budowy, Jakub Prokopowicz podkreślił, że działania te nie byłyby możliwe bez mieszkańców, którzy „chcą zmieniać tak pięknie swoje otoczenie”.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia