Jak idą prace nad amfiteatrem w Parku Strzeleckim? Prezydent wizytuje budowę

Grafika: UM Nowy Sącz - Budowa w Parku Strzeleckim

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zgodnie z zapewnieniami wykonawcy, przedsiębiorstwa ERBET Sp. z o.o. prace nad nowym parkowym amfiteatrem idą zgodnie z planem. Prezydent miasta Nowy Sącz, Ludomir Handzel odwiedził inwestycję, jaką został objęty Park Strzelecki w Nowym Sączu. Wszystko wskazuje na to, że już w grudniu 2020 roku będzie możliwość odbioru gotowego amfiteatru oraz zaplanowanej wokół niego infrastruktury.

Nowy Sącz dzięki tej inwestycji zyska wyjątkowe w skali regionu miejsce do rozrywki na świeżym powietrzu, uwzględniające również potrzeby osób niepełnosprawnych. Park Strzelecki w Nowym Sączu zostanie wzbogacony o nowy amfiteatr z kompletnym zapleczem sceny wraz z toaletami, mokre place zabaw dla dzieci oraz fontannę, a także przestrzeń z urządzeniami do ćwiczeń. Dodatkowo w parku zaplanowano elementy małej architektury takie jak altana czy nowe alejki parkowe z oświetleniem. Teren zostanie również objęty zewnętrznym monitoringiem.

Inwestycja przewidziana jest na kwotę 39 900 000 PLN. W ubiegłym roku wykonano już wycinkę drzew oraz krzewów wraz z uporządkowaniem terenu. Miała miejsce również rozbiórka wybranych obiektów na terenie pod amfiteatr. Planowany termin realizacji całości to ostatni dzień listopada 2020.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia