Uwaga! Ważne spotkanie w Ratuszu na temat dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych

Grafika: UM Nowy Sącz - Mój Prąd

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rządowy program "Mój prąd" pomaga w zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych na prywatnych posesjach. Jak złożyć wniosek i skorzystać z dofinansowania do instalacji? Mieszkańcy Nowego Sącza będą się mogli o tym przekonać już w środę 11 marca. O godz. 17.00 w sali reprezentacyjnej Ratusza odbędzie się spotkanie przybliżające korzyści dla przyszłych beneficjentów programu.

Do 5 tys. dotacji przy instalowaniu paneli fotowoltaicznych

Do zainteresowania się tematem może zachęcić już choćby podstawowa informacja: każdy zgłoszony i zakwalifikowany do programu inwestor otrzyma zwrot połowy kosztów założenia paneli fotowoltaicznych, pod warunkiem, że kwota nie przekroczy 5 tys zł. Taka suma powinna skłonić zarówno osoby, które już interesowały się szczegółami montażu instalacji odnawialnego źródła energii, jak i tych, którzy dopiero zamierzają się tym zająć. To największa jak do tej pory inicjatywa upowszechniająca nowe technologie w pozyskiwaniu energii, jaka pojawiła się w Polsce.

Odnawialne źródła energii - dofinansowanie i kwestie technologiczne

Jeśli idzie o zainteresowanie energią odnawialną, Nowy Sącz stara się wspierać mieszkańców. Dotacje do fotowoltaiki na dużą skalę pomogą ruszyć z miejsca tworzenie OZE, dlatego odbędą się aż dwa spotkania z zainteresowanymi - kolejne 17 marca o tej samej porze. Po krótkiej prezentacji przybliżającej korzyści, jakie dają panele fotowoltaiczne, a zwłaszcza wyjaśnienia, na czym polega system prosumencki, będzie czas na wyjaśnienie najważniejszych spraw związanych z samą inwestycją oraz z rządowym programem "Mój prąd".

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia