Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne

Grafika: UM Nowy Sącz - Bezpłatne Badanie Mammograficzne

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już niebawem w ramach profilaktyki onkologicznej odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Urząd Miasta Nowy Sącz oraz prezydent miasta Ludomir Handzel zapraszają i zachęcają wszystkie uprawnione mieszkanki miasta do skorzystania z możliwości wykonania darmowej mammografii.

Profilaktyka onkologiczna

Badania mammograficzne odbywać będą się na przestrzeni maja, czerwca oraz lipca, a także września, października i listopada w ramach wspomnianej już profilaktyki onkologicznej „Profilaktyka choroby raka piersi”. Zadanie to odbywa się przy finansowym wsparciu ze strony Miasta Nowy Sącz, zaś realizuje je Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Nowym Sączu (ul. Klasztorna 30, Nowy Sącz).

Zgłoszenie na badania

Na badania zapisać można się dzwoniąc pod numer telefonu 606702993. Warto zrobić to jak najszybciej i skorzystać z możliwości darmowego wykonania mammografii, a tym samym zadbania o własne zdrowie. Mammografia daje możliwość wczesnego wykrycia choroby nowotworowej, jest więc jednym z badań, które każda kobieta powinna wykonywać obowiązkowo w trosce o swoje zdrowie i życie. Projekt promuje zdrowie, a także upowszechnia profilaktykę chorób i zapobieganie ryzyku wystąpienia choroby nowotworowej. To także projekt zakładający promocję zdrowego stylu życia.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia