Podpisano umowę na budowę stadionu miejskiego

Rusza budowa stadionu miejskiego

Piłka nożna
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Cały Nowy Sącz może odetchnąć z ulgą. Prezydent miasta Ludomir Handzel podpisał 19 czerwca umowę związaną z budową stadionu miejskiego. Wykonawcą projektu jest grupa Black Bird.

Do symbolicznego startu budowy doszło na terenie starego stadionu. Udział w tym przedsięwzięciu wziął m.in. ks. dr Jerzy Jurkiewicz, który poświęcił przygotowany plac budowy.

Nowy stadion w Nowym Sączu ma pomieścić 4500 kibiców. Znajdą się też miejsca siedzące w sektorze gości - dokładnie będzie ich 270. Pierwszy etap tej ciekawej inwestycji obejmuje samo wybudowanie stadionu, natomiast już w drugim etapie będzie on rozbudowywany. Co istotniejsze skorzystają na tym praktycznie wszyscy mieszkańcy, bo w bliskiej odległości od stadionu stanie budynek Urzędu Miasta. Nie zabraknie dużego parkingu dla osób zmotoryzowanych.

Zakończenie inwestycji Rabszski jest przewidziane w ciągu dwóch najbliższych lat. To dobra wiadomość dla piłkarzy Sandecji, którzy będą mogli rozgrywać mecze na nowoczesnym i pięknym stadionie. Nowy stadion z pewnością przyciągnie uwagę sympatyków piłki nożnej, ale również turystów.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia