Bieg Tropem Wilczym

Bieg Tropem Wilczym - Nowy Sącz

Inne
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z okazji wspomnienia Żołnierzy Wyklętych, 1 marca odbędzie się VIII edycja największego biegu pamięci w Polsce. Uroczystości odbędą się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu i potrwają od 7:00 do 14:00. Projekt jest realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja.

Bieg w Nowym Sączu staje się tradycją miejską. Od lat, 1 marca, odbywają się tu uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych, w ramach których ma miejsce bieg na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Organizatorem projektu jest Fundacja Wolność i Demokracja. Bieg tropem wilczym w Nowym Sączu jest zaplanowany dla 200 osób. Uczestnicy są zobowiązani wpłacić wpisowe w wysokości 30 zł. Organizatorzy zastrzegają dokonywanie płatności wyłącznie przelewem do 14 dni od momentu rejestracji. Zapisy i regulamin dostępne na stronie http://stoper.pro/wydarzenia/viii-bieg-tropem-wilczym-nowy-sacz/. Harmonogram uroczystości jest dość rozbudowany. O 7:00 odbędzie się Msza św. W kościele Apostołów Piotra i Pawła w Skansenie, o 8:00 zostanie otworzone biuro zawodów mieszczące się w Miasteczku Galicyjskim, następnie o 8:30 odbędą się wykłady na temat Żołnierzy Wyklętych, na które organizatorzy zapraszają do Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Miasteczku Galicyjskim. O 11:30 rozpocznie się rozgrzewka, 10 minut przed południem odprawa przed biegiem wraz z odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, a równo o 12:00 wystartuje bieg. Około 12:30 planowane jest zakończenie biegi i rozpoczęcie integracji, zaś około 14:00 zakończenie uroczystości.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia