Debatowano nad zagospodarowaniem odpadów na terenie Nowego Sącza

Wysypisko śmieci

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Nowym Sączu odbywał się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, w której wzięły udział najważniejsze osobistości, takie jak: Ludomir Handzel (prezydent), Artur Bochenek (wiceprezydent), Krzysztof Krawczyk (prezes spółki NOVA) oraz Jan Kupczak (dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej). Debatowano przede wszystkim nad zagospodarowaniem wszelkich odpadów pochodzących z terenu całego miasta.

Władze miasta wpadły na wiele ciekawych pomysłów, m.in. polegające na znalezieniu dodatkowych środków z budżetu miasta, tak aby odpady z terenu miasta mogły zostać w należyty sposób uporządkowane. W wyniku wprowadzonych zmian zaplanowano tzw. przesunięcia budżetowe, w ramach których Sądeckie Wodociągi zyskają blisko 8 milionów złotych, natomiast spółka NOVA blisko 3,1 miliona. Dzięki temu w mieście ma zapanować ład i porządek, a mieszkańcy nie będą narzekać na to, że odpady zaczynają im przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu.

Przyjęcie proponowanych zmian ma poskutkować tym, że zapowiadane podwyżki opłat związanych z zagospodarowaniem odpadów w 2019 roku zostają wstrzymane. W przypadku odrzucenia wyżej wspomnianych pomysłów każda osoba będzie musiała liczyć się z tym, iż przyjdzie jej dopłacać 17 złotych za odpady segregowane oraz 34 złote za niesegregowane. Będą to dopłaty miesięczne. Nie są to może duże kwoty, ale z pewnością większość mieszkańców chciałaby uniknąć takiej sytuacji. Wszystko zależy od dalszych działań władz miasta, jednak wszystko wskazuje na to, że sprawa zakończy się pomyślnie.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia