16
Pn, Wrz
15 New Articles

Debatowano nad zagospodarowaniem odpadów na terenie Nowego Sącza

Wysypisko śmieci

Nowy Sącz
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Nowym Sączu odbywał się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, w której wzięły udział najważniejsze osobistości, takie jak: Ludomir Handzel (prezydent), Artur Bochenek (wiceprezydent), Krzysztof Krawczyk (prezes spółki NOVA) oraz Jan Kupczak (dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej). Debatowano przede wszystkim nad zagospodarowaniem wszelkich odpadów pochodzących z terenu całego miasta.

Władze miasta wpadły na wiele ciekawych pomysłów, m.in. polegające na znalezieniu dodatkowych środków z budżetu miasta, tak aby odpady z terenu miasta mogły zostać w należyty sposób uporządkowane. W wyniku wprowadzonych zmian zaplanowano tzw. przesunięcia budżetowe, w ramach których Sądeckie Wodociągi zyskają blisko 8 milionów złotych, natomiast spółka NOVA blisko 3,1 miliona. Dzięki temu w mieście ma zapanować ład i porządek, a mieszkańcy nie będą narzekać na to, że odpady zaczynają im przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu.

Przyjęcie proponowanych zmian ma poskutkować tym, że zapowiadane podwyżki opłat związanych z zagospodarowaniem odpadów w 2019 roku zostają wstrzymane. W przypadku odrzucenia wyżej wspomnianych pomysłów każda osoba będzie musiała liczyć się z tym, iż przyjdzie jej dopłacać 17 złotych za odpady segregowane oraz 34 złote za niesegregowane. Będą to dopłaty miesięczne. Nie są to może duże kwoty, ale z pewnością większość mieszkańców chciałaby uniknąć takiej sytuacji. Wszystko zależy od dalszych działań władz miasta, jednak wszystko wskazuje na to, że sprawa zakończy się pomyślnie.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia