Otworzono parking przy ulicy Romanowskiego w Nowym Sączu

Parking pod Panoramą

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Parking pod Panoramą w Nowym Sączu został oficjalnie zaprezentowany, a jego otwarciem zajął się sam prezydent miasta - Ludomir Handzel. Tym samym kierowcy mogą bezproblemowo parkować swoje samochody w nowym miejscu. Parking przechodził przebudowę, liczy sobie aktualnie 86 miejsc postojowych. Dużą jego zaletą jest to, iż mieszkańcy Nowego Sącz przy ulicy Romanowskiego, pierwsze 90 minut będą mogli parkować zupełnie za darmo. W oficjalnym przedsięwzięciu udział wzięła również Prezes Infrastruktury Miejskiej na terenie Nowego Sącza - Anna-Bednarczyk Maśko.

Ciekawostką dla mieszkańców oraz turystów jest to, że do 7 września ma powstać droga prowadząca z nowego parkingu do ścieżki dla rowerów EuroVelo. W planach władze miasta maja budowę kolejnego parkingu dla osób zmotoryzowanych, również na ulicy Romanowskiego. Osoby spoza Nowego Sącza muszą przygotować się na opłatę rzędu 3,20 zł za każdą kolejną godzinę postoju. Opłata będzie pobierana od poniedziałku aż do piątku od 6:00 do 20:00 oraz w sobotę w godzinach 7:00-15:00.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia