Na ulice Nowego Sącza wyruszą ekologiczne autobusy

Ekologiczne autobusy CNG Nowy Sącz

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nowy Sącz dołącza do miast z ekologiczną komunikacją. Dzięki podpisanej umowie na dostawę autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym CNG na ulice miasta już niebawem wyjadą autobusy marki SOLARIS.

MPK zakupiło 6 autobusów ekologicznych zgodnie z zawartą wcześniej umową. Oficjalnego przekazania kluczyków do nowych autobusów dokonał prezydent Ludomir Handzel, który z tej okazji pojawił się na uroczystości w zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. Zakup podyktowany jest troską o środowisko oraz o wygodę pasażerów. Dzięki działaniom tego typu można śmiało pokusić się o tezę, iż władze Nowego Sącza podchodzą do ochrony środowiska i dbałości o świeże powietrze z dużą troską oraz odpowiedzialnością.

Ekologiczne autobusy to nowość na ulicach Nowego Sącza. Do tej pory tego typu autobusy wyjechały na ulice zaledwie kilku polskich miast. Ich zakup to część projektu, w ramach którego powstał supernowoczesny dworzec autobusowy umiejscowiony przy Alejach Batorego oraz zakupiono autobusy marki MAN na potrzeby komunikacji miejskiej.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia