Dzień Żołnierzy Wyklętych w Nowym Sączu – marsz ku czci Niezłomnych Bohaterów Ziemi Sądeckiej

Marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych w Nowym Sączu

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W tym roku już kolejny raz w Nowym Sączu uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych. Ulicami miasta przejdzie marsz ku czci Bohaterów – Żołnierzy Wyklętych. To będzie inny niż zwykle marsz, gdyż trasa będzie przebiegała inaczej jak do tej pory. W Nowym Sączu będziemy mieli rondo Żołnierzy Wyklętych, dlatego trasa marszu będzie przebiegała w tym kierunku i zakończy się właśnie na rondzie.

Marsz rozpocznie się 1 marca o godz. 15.15 mszą św. w kościele św. Kazimierza, a po mszy o godz. 16.20 wyruszymy spod kościoła na coroczny marsz ku czci Naszych Niezłomnych Bohaterów. Na rondzie zaplanowano finisz marszu i apel poległych. Weźcie Państwo z sobą flagi narodowe, a pochodnie rozdamy Wam tuż przed wymarszem. Wyruszając spod kościoła, przejdziemy ulicami Sobieskiego, Lwowską, by dość do ronda Sądeckich Żołnierzy Wyklętych. Przed mszą o godz. 14.45 złożymy wieńce i zapalimy znicze pod tablicą ks. Władysława Gurgacza.

Serdecznie Wszystkich zapraszamy na całą uroczystość, łącznie z marszem. To najlepszy czas, by oddać CZEŚĆ I CHWAŁĘ BOHATEROM, którzy walczyli o wolną Polskę i oddali za nią największy skarb – swoje życie. 1 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych w Nowym Sączu.

Przyjedzcie, bądźmy razem w tym dniu! Pamiętaj. Ich oddanie, odwaga, by nie poszły w nie pamięć.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia