Obwodnica Wschodnia i Most Południowy tematem konferencji w Ratuszu

Most Południowy

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Obwodnica Wschodnia Nowego Sącza oraz budowa Mostu Południowego, to inwestycje, które wzbudzają wiele emocji wśród mieszkańców miasta oraz wśród radnych. Stały się one jednymi z tematów XXVIII sesji Rady Miasta, podczas której prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel przedstawiał możliwe warianty na ich poprowadzenie. Obydwie inwestycje mają stać się dużym odciążeniem dla mieszkańców miasta oraz pomóc w odciążeniu ruchu samochodowego z ulic mieszkańców osiedli Nowego Sącza.

Most Południowy w Nowym Sączu i nowy wariant budowy

Nowy Sącz być może już wkrótce wyjdzie z impasu, jaki powstał pomiędzy zwolennikami różnych rozwiązań na poprowadzenie budowy Mostu Południowego. Nowo zaproponowany wariant, tzw. „wariant D” zakłada kompromis pomiędzy propozycją wniesioną przez EKKOM („wariant C”) oraz firmę Fakro i fundację „Pomyśl o przyszłości”. Nowy wariant daje możliwość odsunięcia ruchu, zwłaszcza ciężkiego, od osiedla Wólki oraz od zabudowań miasta.

Zgodnie ze stanowiskiem miasta, najlepszy wariant zakłada przebieg trasy wzdłuż linii kolejowej („wariant C”), jednak z uwagi na dobro mieszkańców, miasto jest w stanie poprzeć każdą z propozycji, jeśli wystąpiłby o to zarząd województwa.

Obwodnica Wschodnia

Prezydent Handzel podczas sesji Rady Miasta zapowiedział również plan włączenia inwestycji budowy obwodnicy Wschodniej, do rządowego programu budowy stu obwodnic.

Wzmiankowana obwodnica z założenia miałaby być kontynuacją ulicy Pieczkowskiego po osiedlu Piątkowa, aż do skrzyżowania z ulicą Lwowską. Jej celem ma być połączenie wspomnianej ulicy Pieczkowskiego z Aleją Piłsudskiego oraz ulicą Brygady.

Takie rozwiązanie pozwoliłoby na wyprowadzenie ruchu z miasta w kierunku Jasła, Krosna, Grybowa oraz Gorlic. Co ważne, nie byłoby potrzebne korzystanie ze skrzyżowania ulic Prażmowskiego z Lwowską, zaś obwodnica kontynuowana byłaby w stronę ulicy Jamnickiej oraz Długoszowskiego. W tych miejscach miałyby pojawić się estakady.

Dzięki Obwodnicy Wschodniej Nowego Sącza zlikwidowany miałby zostać problem korków, które powstają przede wszystkim w obrębie ulic Prażmowskiego, Nowochruślickiej oraz Lwowskiej.

Na zwołanej Sesji Rady Miasta prezydent Nowego Sącza poprosił Radnych o poparcie wspomnianej petycji, która zakłada wciągnięcie Obwodnicy na rządową listę. Wcześniej prośbę swoją wysłał już do premiera Mateusza Morawieckiego oraz do parlamentarzystów sądeckich.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia