Na Zdrojowej już bezpieczniej

ul. Zdrojowa Nowy Sącz

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Interwencje mieszkańców ulicy Zdrojowej przyniosły pozytywny rezultat. Władze Nowego Sącza zrealizowały ich postulat i zamontowały na tej ulicy progi spowalniające. Dzięki nim nie można rozwinąć tutaj nadmiernej prędkości, a życie ludzi stało się bardziej bezpieczne.

Mieszkańcy wielokrotnie informowali, że ul. Zdrojowa nie należy do miejsc bezpiecznych. Jest wąska, nie posiada chodników, ani odpowiedniego pobocza, a kierowcy rozwijają na niej często niebezpieczną prędkość. Stanowi to zagrożenie dla życie i zdrowia jej użytkowników, zwłaszcza pieszych.

W tej sprawie doszło do spotkania mieszkańców z prezydentem Nowego Sącza Ludomirem Handzlem. - Mieszkańcy zgłaszali mi, że samochody rozwijają tutaj zbyt duże prędkości i często dochodzi do niebezpiecznych kolizji i wypadków - powiedział on po spotkaniu. Dlatego też zapadła decyzja, aby na tej ulicy zamontować progi spowalniające.

Jest ich kilka. Ograniczają one prędkość do 20 kilometrów na godzinę, o czym informują znaki drogowe. Prezydent Ludomir Handzel ma nadzieję, że te zabezpieczenia wyeliminują niebezpieczne sytuacje.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia