Sądeccy maturzyści zatańczyli poloneza przed Ratuszem

XIII Polonez pod Ratuszem

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nowy Sącz ma swoją niepisaną tradycję. W ramach akcji za 100 dni matura sądeccy maturzyści zbierają się każdego roku przed Ratuszem po to, aby zatańczyć przed nim tradycyjnego poloneza. W korowodzie znalazło się kilkaset par, a udział w wydarzeniu wziął sam prezydent Nowego Sącza - Ludomir Handzel. Prezydent wyjawił, iż było to dla niego bardzo ważne przedsięwzięcie i cieszy się z tego, że mógł potowarzyszyć przyszłym maturzystom. Sam również postanowił zatańczyć, nie rozczarowując zebranych maturzystów. Tego typu wydarzenie zostało zorganizowane już po raz trzynasty.

Polonez pod Ratuszem zatańczyli uczniowie pochodzący z piętnastu różnych zespołów szkół. Wszystkiemu przyglądali się mieszkańcy Nowego Sącza, którzy mogli tym samym wyrazić swoje wsparcie dla tegorocznych maturzystów. Choreografię do poloneza wymyślił Dariusz Migacz, a udział w całym przedsięwzięciu wziął zespół regionalny "Sądeczanie". Członkowie tego zespołu ubrani byli w tradycyjne szlacheckie stroje, co dodało wydarzeniu jeszcze bardziej uroczystego charakteru.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia