Bezpieczne ferie w Nowym Sączu

Bezpieczne Ferie 2020

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bezpieczne Ferie 2020” to inicjatywa, którą Magdalena Majka, zastępca prezydenta miasta, zaprezentowała podczas konferencji prasowej. W Ratuszu padły propozycje aktywizacji dzieci oraz animacji im czasu wolnego w czasie przerwy zimowej.

Miasto, w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2020” organizuje wiele interesujących inicjatyw, które potrwają od 25 stycznia. Pierwszym spotkanie będzie „Disco on ice”, czyli dwugodzinna dyskoteka na lodzie (17:00-19:00), którą poprowadzi Dj. Z Kartą Nowosądeczanina wstęp jest bezpłatny, zaś pozostali będą musieli nabyć wejściówki w cenie 5 zł.

Agnieszka Szelinga z Referatu Ochrony Zdrowia, wskazała, że dzieci będą miały możliwość skorzystać z dwóch lodowisk – przy hali MOSIR oraz przy Alejach Wolności. Dodatkowo odbędą się warsztaty wspinaczki prowadzone przez instruktorów. Dzieci będą mogły również wziąć udział w warsztatach edukacyjnych w Pałacu Młodzieży, a ponadto wybrać się na spektakle do Teatru Nowego. Partnerem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury. W bezpieczne ferie w Nowym Sączu zaangażowała się również Komedia Miejska Policji i Straż Miejska. Uczestnicy będą mogli poznać, jak wygląda praca funkcjonariuszy. Na wszystkie atrakcje należy się uprzednio zapisać. Jest to możliwe poprzez Zarządy Osiedli Nowy Sącz.

Kolejny program w ramach tegorocznej akcji został przybliżony przez Tomasza Baliczka, Dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki. Uczniowie klas 1-6 będą mogły w ramach odpłatnych warsztatów wziąć udział w warsztatach nauki jazdy na nartach. W cenie 100 zł dzieci mają zapewniony transport, wyżywienie, ubezpieczenie oraz niezbędny sprzęt i opiekę instruktorów. Agnieszka Raniszewska, przedstawicielka Referatu Aktywności Obywatelskiej, przedstawiła atrakcje w Nowym Sączu w świetlicach środowiskowych. W czasie przerwy zimowej dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach kreatywnych, taneczno-ruchowych, kursie języka włoskiego oraz turnieju piłkarzyków.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia