Kolejna świetlica w Nowym Sączu

Świetlica os. Kilińskiego

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Nowym Sączu przybyła kolejna osiedlowa świetlica. Prezydent Ludomir Handzel i wiceprezydent Magdalena Majka otworzyli nowy obiekt środowiskowy przy ulicy Stolarskiej. W ten sposób mieszkańcy Os. Kilińskiego zyskali miejsce, gdzie będą mogli korzystać z oferty kulturalnej i oświatowej. Będzie się tam również spotykać Zarząd Osiedla. To już piąte miejsce w naszym mieście, w których mieszkańcy otrzymują do dyspozycji wyremontowany i w pełni wyposażony budynek.

Kolejna inwestycja dla lokalnej społeczności

W uroczystości otwarcia wzięli udział również poseł Edward Siarka, Patryk Wicher oraz Stefania Podgórska jako przedstawiciel Zarządu Osiedla. Prezydent Ludomir Handzel wyraził radość z udanej inwestycji, dzięki której niszczejący budynek zamieni się w tętniące życiem centrum lokalnej aktywności. Poseł Edward Siarka stwierdził, że podobne miejsca są niezbędnym czynnikiem integrującym tutejszą społeczność.

Aktywnie i twórczo w świetlicy na Osiedlu Kilińskiego

Słowa mówców potwierdził liczny udział przedstawicieli mieszkańców osiedla oraz oprawa artystyczna w wykonaniu Katarzyny Chruściel i Rafała Gądka z zespołu Vis-à-Vis. Otwarciu ośrodka towarzyszyła inauguracja wystawy fotografii uczennicy I LO Nataszy Gródek. Cały Nowy Sącz może korzystać z oferty placówki, którą stanowią zajęcia, koła zainteresowań czy warsztaty związane z miejscowymi tradycjami. Mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku, jednak animatorzy liczą głownie na dzieci, młodzież i seniorów. Uczestnictwo w nich będzie całkowicie nieodpłatne.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia