Prezydent Nowego Sącza ogłasza konkurs na plan zagospodarowania przestrzeni miejskich

Plac pod Zamkiem

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czy już wkrótce niezagospodarowane tereny w Nowym Sączu - "Kocie Planty", łąka pod ruinami zamku oraz Stara Sandecja przestaną być pustą i bezużyteczną przestrzenią? Prezydent miasta Nowy Sącz, Ludomir Handzel wraz z Urzędem Miasta - Wydziałem Architektury i Urbanistyki zaprasza do konkursów na opracowanie ich koncepcji urbanistyczno-architektonicznej.

Przedmiotem poszczególnych konkursów jest wykonanie twórczej pracy obejmującej wskazany projekt zagospodarowania terenów. Koncepcja, która ma dotyczyć miejsc takich jak Plac Krasińskiego - Kocie Planty, Stara Sandecja i Plac pod Zamkiem powinna określać jakie funkcje będzie pełnił wybrany teren, oraz jakie będą jego połączenia z otoczeniem i układem komunikacyjnym. Projekt powinien także wskazywać na sposób i charakter kształtowania przestrzeni. Obszary mają mieć przeznaczenie funkcjonalne dla mieszkańców.

Składanie prac konkursowych jest możliwe do 15 kwietnia 2020 roku, zaś ogłoszenie wyników ma mieć miejsce 30 kwietnia 2020. W konkursach przewidziane są nagrody, regulaminy dostępne są na stronie miasta Nowy Sącz.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia