Prezydent Nowego Sącza o "moście południowym" - najważniejszy jest interes mieszkańców.

Nowy most na Dunajcu

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na konferencji prasowej prezydent miasta Nowy Sącz Ludomir Handzel przypomniał, że koncepcja przebiegu drogi - obwodnicy południowo-zachodniej proponowana przez miasto ma szerokie poparcie. W konferencji uczestniczył także Artur Bochenek, zastępca prezydenta, oraz Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. Zarówno okoliczni mieszkańcy, którzy 1157 podpisami opowiedzieli się za takim wariantem, jak i gminy Chełmiec i Podegrodzie uznają tak zwany wariant C3 przebiegu drogi lokalizacji na most południowy za najkorzystniejszy oraz uwzględniający potrzeby okolicznych przedsiębiorców.

Prezydent tym samym zdecydowanie wystąpił przeciwko informacjom, jakie rozpowszechnia jeden z przedsiębiorców. Wskazuje on na odmienny przebieg obwodnicy miasta Nowy Sącz, mając na celu własne interesy. Koncepcja, jaką przedstawia miasto, ma natomiast akceptacje również ze strony PKP i Zarządu Dróg Powiatowych. Podano także informację, że podawanie fałszywych wiadomości lub manipulacje istniejącymi mogą doprowadzić do utraty środków przyznanych na most południowy i drogę, czyli kwoty rzędu 60 milionów złotych. Brak realizacji inwestycji może skutkować narastającym problemem komunikacyjnym, już dziś się uwidaczniającym.

Wszyscy mieszkańcy miasta Nowy Sącz oraz inni zainteresowani tematem, jakim jest most południowy i południowo-zachodnia obwodnica miasta zaproszeni zostali na spotkanie otwarte 22 października w sali MOK o godzinie 17.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia