Nowy Sącz czyta poezję Herlinga-Grudzińskiego

Męskie Czytanie Poezji

Literatura
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Męskie Czytanie Poezji to cykl spotkań organizowanych w Teatrze Nowym w Nowym Sączu. W kolejny piątek – 25 października – o 19:00 odbędzie się czytanie „Dziennika pisanego nocą” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Co tydzień w piątkowy wieczór przy ul. Jagiellońskiej (Teatr Nowy w Nowym Sączu) odbywa się Męskie Czytanie Poezji najwybitniejszych twórców polskiej literatury, których dzieła wpisują się w kanon naszej kultury. Na najbliższe spotkanie (25.10 o 19:00) wybrano „Dziennik pisany nocą” Herlinga-Grudzińskiego. Nie bez przyczyny wybrano to ponadczasowe i unikatowe dzieło, bowiem rok 2019 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Czytanym tekstom będzie towarzyszyć oprawa muzyczna i aromat parzonej kawy. Za reżyserię i prowadzenie odpowiada Józef Więcławek, a za awangardową muzykę graną na żywo Marcin Czaja. Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego objęła Męskie Czytanie Poezji swoim patronatem. Gościem specjalnym najbliższego spotkania będzie aktor Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie – Krzysztof Jędrysek.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia