Wystawa grafiki Józefa Pogwizda

Wystawa grafiki Józefa Pogwizda

Muzea i sztuka
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Nowym Sączu odbędzie się jubileuszowa wystawa grafiki artysty, który od ponad 50 lat żyje i tworzy w tym mieście. Józef Pogwizd prezentował swoje prace w wielu krajach, m.in. we Francji, na Ukrainie, Słowacji, w Gruzji, Rosji i Bułgarii.

Uczestniczył w wielu plenerach międzynarodowych. W swojej karierze zajmował się grafiką i rysunkiem, ale uprawiał również malarstwo. Artysta był wielokrotnie nagradzany, wyróżniany i odznaczany. Od 1977 r. do 1980 r. był plastykiem wojewódzkim oraz pełnił funkcję doradcy ds. plastyki w różnych komisjach. Kilka kadencji był prezesem oddziału ZPAP w Nowym Sączu. Jubileuszowa wystawa grafiki tego nietuzinkowego artysty odbędzie się w Małej Galerii i potrwa od 30 lipca do 28 sierpnia 2020 r. Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00. Spotkanie z Józefem Podgwizdem w ramach uroczystego wernisażu 6 sierpnia o godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia