Nowa droga połączy ulice Długoszowskiego i Jamnicką.

Nowa droga połączy ulice Długoszowskiego i Jamnicką.

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Latem 2020 roku z ulicy Długoszowskiego przejedziemy na Jamnicką w nowym miejscu. Prezydent Ludomir Handzel i skarbnik Renara Seruga-Tokarz podpisali umowę z wykonawcą. Skuteczne rozstrzygnięcie czwartego przetargu było możliwe dzięki zwiększeniu budżetu na tę potrzebną inwestycję.

Brakujące 300 metrów połączy dwie arterie...

...ale potrzebny będzie remont i przebudowa obecnej drogi. Prace rozpoczną się jeszcze na przełomie listopada i grudnia, na ich zakończenie Nowy Sącz poczeka do połowy przyszłego roku. Oprócz przebudowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, kolidujących z nową trasą, oraz renowacji istniejącego fragmentu jezdni ze skrzyżowaniem, obejmą wykonanie brakującego odcinka. Do połączenia ulic potrzebne jest rozebranie ogrodzeń i położenie około 300 metrów utwardzonej nawierzchni.

Przejazd z chodnikiem oraz infrastrukturą

Utrudniony przejazd na ulicę Jamnicką, za którą płynie już tylko Kamienica, przesądził o priorytetowym charakterze inwestycji. By powstał niezależny łącznik, w planach znajdują się także niezbędne prace ziemne, takie jak odwodnienie jezdni czy położenie na całej długości nowego chodnika. Budżet inwestycji wyniesie nieco ponad 1,4 mln złotych.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia