W Parku Strzeleckim powstanie amfiteatr

Amfiteatr w Parku Strzeleckim

Nowy Sącz
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Niebawem rozpocznie się rewitalizacja Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. To następna bardzo ważna inwestycja w mieście. W środę 16 października prezydent Ludomir Handzel wraz ze skarbnikiem Renatą Serugą-Tokarz podpisał umowę z prezesem lokalnej firmy Erbet Tomaszem Ćwikowskim na przeprowadzenie prac w tym zakresie.

Po złożeniu podpisu na umowie prezydent Ludomir Handzel powiedział, że to niezwykle ważny moment dla mieszkańców Nowego Sącza i regionu. – "Cieszę się, że proces wyłaniania wykonawcy udało się doprowadzić do końca i jest to przedsiębiorstwo z Nowego Sącza. Dobrze, że ten obiekt będą budowali sądeczanie i pieniądze z tej inwestycji zostaną na Sądecczyźnie" – mówił prezydent. Przypomniał on również, że w poprzednim wariancie projektu najniższa cena przekraczała o 20 milionów złotych kwotę środków przeznaczonych na przedsięwzięcie. – "Na szczęście udało się nam przeprojektować inwestycję i uratować ten projekt" – zakończył prezydent.

Głównym elementem przedsięwzięcia na terenie Parku Strzeleckiego będzie budowa amfiteatru wraz z zapleczem estradowym i sanitarnym. Ponadto projekt przewiduje budowę placu zabaw dla dzieci z mokrą piaskownicą i placu zabaw z sadzawką, pętli gimnastycznej z przyrządami do ćwiczeń, fontanny wraz z placem wejściowym, altany i alejki parkowe z oświetleniem oraz elementów małej architektury. Odnowiony Park Strzelecki zostanie wyposażony w monitoring. Nowy Sącz zyska więc kolejny kompleks kulturalno-rekreacyjny.

Wcześniej prezydent Ludomir Handzel wraz z dyrektor Wydziału Inwestycji Martą Porembą, spotkał się z przedstawicielami wykonawcy na terenie planowanej inwestycji, aby omówić jej szczegóły.

Amfiteatr w Nowym Sączu wraz z elementami małej architektury ma stanowić spójną koncepcję architektoniczną i wpisywać się w przestrzeń zieleni parkowej. Zaplanowane rozwiązania mają wyróżniać się pod względem estetycznym i praktycznym. Projekt przewiduje kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnych.

Dotychczas dokonano wycinki drzew i krzewów oraz rozbiórki niektórych budynków, obiektów i urządzeń budowlanych zlokalizowanych w okolicy planowanego amfiteatru.

Wartość prac budowlanych, które wykona Przedsiębiorstwo ERBET Sp. z o.o. wyniesie 39 900 000 zł. Przewidziany termin zakończenia inwestycji to 30 listopada 2020 roku.

Źródło: UM Nowy Sącz

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia