Nowy Sącz po raz kolejny zostanie przejęty przez dzieci!

XXVII Święto Dzieci Gór

Instytucje kultury
Narzędzia
Typografia
  • Mniejszy Mały Średni Duży Większy
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Święto Dzieci Gór to niecodzienne wydarzenie folklorystyczne. O jego wyjątkowości świadczy przede wszystkim to, że organizowany jest dla dzieci. Już w najbliższą niedzielę (21.07.2019r.) odbędzie się ono po raz kolejny w Nowym Sączu, a uczestnikami będą zarówno polskie, jak i zagraniczne zespoły folklorystyczne. Celem wydarzenia jest wzajemna integracja już od najmłodszych lat, a także wspólne poznawanie różnic kulturowych poszczególnych mniejszości etnicznych z całego świata. Impreza zorganizowana zostanie dla około 500 dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu organizowane jest już po raz 27. Idea zrodziła się w 1992 roku i do dzisiaj kultywowana jest jako mała, regionalna tradycja. Nawiązuje ona do przedwojennego Święta Gór, które miało na celu ochronę dziedzictwa kulturowego. W tym roku zaplanowano liczne gry i zabawy, a także prezentacje kultury każdego z krajów, które biorą udział. Msza inauguracyjna odbędzie się o godzinie 10:30 w bazylice św. Małgorzaty. O 19:30 przejdzie korowód dziecięcy z ul. Barskiej na Rynek, gdzie odbędzie się koncert inauguracyjny. Tym samym Nowy Sącz po raz kolejny na 7 dni stanie się miastem dzieci różnych kultur i narodowości.

Organizator zaplanował dla dzieci mnóstwo atrakcji, wśród których na największą uwagę zasługuje mała akademia folkloru, a także kiermasz twórczości ludowej. Święto Dzieci Gór zakończy się koncertem finałowym 28 lipca o godzinie 19:30 na hali MOSiRu przy ul. Nadbrzeżnej. Wydarzenie zostało objęte patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Zapisz się do naszej bezpłatnej usługi subskrypcji e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o dostępności nowych informacji.

Ogłoszenia