Koncert: TZN Xenna, Ukraina, Do Góry Nogami

Koncert: TZN Xenna, Ukraina, Do Góry Nogami

Ostatni piątek marca(zmiana daty na 9 październik) będzie dużą dawką punk-rockowej muzyki oraz dźwięków pochodnych. Na nowosądeckiej scenie wystąpią zespoły: TZN XENNA, UKRAINA oraz Do Góry Nogami. Koncert zaplanowano w godzinach 19-23:30 w centrum miasta – Rynek 2.

Marzec w Nowym Sączu zostanie pożegnany historyczną dawką punk-rocka oraz muzyki pochodnej, którą zaprezentują na scenie trzy wyjątkowe zespoły. Pierwszym z nich jest TZN XENNA, czyli legenda punk-rocka, który od ponad 30 lat gra na polskiej scenie. Zespół powstał w 1981 roku z inicjatywy wokalisty Krzysztofa "Zygzaka" Chojnackiego, a także gitarzysty Marka "Markusa" Kucharskiego, perkusisty Tomasza "Gogo Szulca" Kożuchowskiego oraz basisty Piotra "Czombego" Dubiela, który później został zastąpiony przez Jacka "Sydney" Ziętała. W roku 2011 nastąpiła reaktywacja zespołu co spowodowało występy na wielu scenach między innymi podczas drugiej edycji festiwalu Rock na Bagnie, D.I.Y. Hardcore Punk Fest oraz Jarocin Rock Festiwal. Na koniec roku 2012 zespół wydał swój pierwszy albumu studyjnego pt. "Dziewczyny w pogo" a w obecnej formie występuje w składzie Krzysztof "Zygzak" Chojnacki – wokal, Wojtek "Tele Kesur" Rusak – gitara, Krzysztof "Panek" Pankiewicz - gitara basowa, Kamil "Masło" Masłowski – perkusja.

Kolejny zespół, którzy usłyszymy 27 marca, to UKRAINA – punkowa grupa, która tworzyła Podkarpacką Scenę Punkrockową. Zespół powstawał na przełomie lat 70. i 80. Poprzedniego wieku i jest kojarzony z przełomowym festiwalem w Jarocinie z 1985 roku. Pomimo zawieszenia działalności UKRAINA została reaktywowana w 1992 roku, po czym została kolejno rozdzielona z powodu wyjazdu części muzyków za granicę. W 2015 roku zespół wrócił do łask z nowymi siłami. Trzeci zespół – Do Góry Nogami – powstał w latach 2013/2014 z inicjatywy Maćka Ferta – wokalisty i basisty. Ekipa DGN jest wierna oldschoolowej wersji polskiego punk-rocka z wzbogaceniem jej o korzenne rytmy np. rock’n’rolla.

Koncert rozpocznie wystąpienie GRZECZNIACHA – młodego punkrockowego solowego projektu ukraińskich twórców. Muzyczne wydarzenia Nowy Sącz przyciągają wielu fanów z różnych regionów Polski, a nawet spoza granic kraju.

Koncert odwołany z wiadomych przyczyn.