PKP #21 Normandia: turystyczne pole bitwy

PKP #21 Normandia: turystyczne pole bitwy

Zapraszamy wszystkich pasjonatów podróżowania oraz historii, a także osoby, które chętnie słuchają ciekawie snutych opowieści na kolejne już spotkanie z cyklu „Prowincjonalny klub podróżnika” zatytułowane PKP #21 Normandia: turystyczne pole bitwy. Spotkanie odbędzie się 13 lutego 2020 roku w Kawiarni Prowincjonalnej (Nowy Sącz, ulica Piastowska 3 – róg Pijarskiej). Start godzina 19:00, koniec – 21:00.

Prelegent Piotr Sadowski podczas wciągającej opowieści połączonej ze slajdowiskiem, przybliży wszystkim uczestnikom kolejne ciekawe miejsce na turystycznej mapie świata.

Normandia, to miejsce wyjątkowe, ze względu na swoją historyczną przeszłość. To tu podczas II wojny światowej rozegrały się tragiczne wydarzenia. W czerwcu oraz lipcu 1944 roku na francuskich plażach Normandii lądowali Alianci, którzy stoczyli krwawe walki z okupującymi te tereny wojskami hitlerowskimi. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń II wojny światowej, które do dziś działa na wyobraźnię, a to z uwagi na ślady, jakie odcisnęło na tym terenie.

Dziś, turyści chętnie odwiedzają Normandię z uwagi na jej historyczną przeszłość, którą dostrzec można obserwując fortyfikacje, wojenne cmentarze, czy liczne krajobrazy pola bitwy. Nie jest to jedyny powód, który co roku sprowadza tu rzesze turystów. To również miejsce interesujące pod względem wypoczynkowym i kulinarnym. O tym wszystkim opowie Piotr Sadowski w Kawiarni Prowincjonalnej.