Koncert: Orchestra Stefan Mladenovic&Heyli

Orchestra Stefan Mladenovic&Heyli

W piątek 10 stycznia w Nowym Sączu odbędzie się wyjątkowy koncert Orkiestry Stefana Mladenovića & Heyli. Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta w cygańskim stylu!

Orkiestra Stefana Mladenovića & Heyli jest cygańskim brass bandem wywodzącym się z Vranje, miasta w południowo-wschodniej Serbii. Szef orkiestry, Stefan Mladenović, pochodzi ze sławnej i szanowanej romskiej rodziny i jest doskonałym trębaczem młodego pokolenia. Mladenović stara się modernizować swoją orkiestrę, zachowując przy tym szacunek dla jej wielopokoleniowej tradycji. Zespół występuje z Heleną Michalak, sądeczanką kryjącą się pod artystycznym pseudonimem Heyli. Swoją muzyką Stefan i Helena pragną pokazać, że ludzie pochodzący z różnych krajów o odmiennych kulturach mogą się przyjaźnić i wspólnie tworzyć wartościowe rzeczy.

Wyjątkowy Koncert w Al Gallo odbędzie się 10 stycznia o 20:00. Lokal znajduje się przy placu Dąbrowskiego 2A w Nowym Sączu. Bilety w cenie 30 zł - w dniu koncertu można nabyć przed wejściem na wydarzenie.